US Army testuje system stabilizacji karabinów

US Army testuje system stabilizacji karabinów

Stabliziator broni
Stabliziator broni
Bolesław Breczko
22.01.2021 15:17

W ramach projektu wyposażenia żołnierza przyszłości US Army testuje urządzenie, które będzie pomagać w celowaniu i strzelaniu żołnierzom.

US Army, czyli amerykańskie siły lądowe pracują nad zupełnie nowym, futurystycznym wyposażeniem osobistym dla żołnierza. Projekt został nazwany "Iron Man", ze względu na nowoczesne rozwiązania, wspomagane przez systemy cyfrowe, które mają pomagać żołnierzom.

Jednym z takich systemów jest ACE, czyli wspomagacz kontroli celowania (Aim Control Enhancer). Jest to urządzenie montowane na łożu karabinu, które pomaga wyeliminować niechciane drgania broni.

ACE został opracowany przez pojedynczego inżyniera Matta Angle i zaproponowany US Army. Jego projekt jest niezwykle uniwersalny i może być dołączony do każdej broni wyposażonej w szynę Picatinny (to standardowy uchwyt przeznaczony do montowania dodatków do broni).

System jest niezwykle prosty i elegancki w użyciu. Na elemencie ACE znajduje się włącznik. Gdy użytkownik skieruje broń w pożądanym kierunku i włączy ACE, ten zacznie pracować i niwelować drgania. Działa to podobnie do stabilizacji obrazu w smartfonowych kamerach. Jego działanie można zobaczyć poniżej.

Wcześniej inżynier Matt Angle opracował system stabilizacji do broni krótkiej, czyli pistoletów. Testy wykazały wysoką funkcjonalność stabilizatora.

Stabilizator ACE był częścią projektu Tactical Assault Light Opertor Suit, przezwanego "Iron Man", który został zamknięty w lutym 2019 ze względu na niespełnienie oczekiwań.

System przyszłości dla żołnierzy opracowuje też Wojsko Polskie pod nazwą Tytan.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)