ycipk-1dc3zt

US Army inwestuje w "mechaniczne muły"

Amerykańska armia zleciła wyprodukowanie 624 mechanicznych mułów firmie General Dynamics. Półautonomiczne pojazdy odciążą żołnierzy piechoty podczas przemarszów, patroli i walki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
8-kołowy pojazd MUTT ma zasięg ok 100 km.
8-kołowy pojazd MUTT ma zasięg ok 100 km. (Youtube.com)
ycipk-1dc3zt

MUTT, czyli Multi Utility Tactical Transport (pol. wielofunkcyjny transport taktyczny) firmy General Dyncamics Land Systems został wybrany do służby z czterech pojazdów dopuszczonych do testów. Maszyny przeszły próby w 10. Dywizji Górskiej i 101. Dywizji Powietrznodesantowej. US Army zamówiło 624 mechaniczne muły za kwotę 162,4 mln dolarów.

GDLS
Podziel się

Zobacz też: Raport: Wojsko USA na "tróję". Nie da rady na dwóch wojnach jednocześnie

ycipk-1dc3zt

MUTT to ośmiokołowy (z napędem na wszystkie koła) pojazd, który będzie woził broń, amunicję, zapasy wody i prowiantu zespołu strzeleckiego - rifle squad (dwie drużyny po 5 żołnierzy plus dowódca, czyli 11 żołnierzy). Stąd jego nazwa "mechaniczny muł" ponieważ jego przeznaczeniem jest głównie wożenie ładunków.

Youtube.com
Podziel się

Zobacz też: Kobieta z karabinem. Oto projektantka snajperskiej broni dla radomskiego "Łucznika"

MUTT oferuje ponad 500 kg ładowności, co może odciążyć każdego żołnierza średnio o 50 kg. Pojazd ma blisko trzy metry długości i od 1,52 m do 1,78 m szerokości w zależności od wersji. Waży od 1360 do 1590 kg. Baterie pozwalają na przebycie dystansu ok 100 km (w zależności od ładunku i terenu). W przyszłości MUTT ma mieć zwiększony dystans do 150 km za pomocą dodatkowych źródeł energii. Pojazd jest sterowany radiowo (do 200 m) i może poruszać się pół autonomicznie.

ycipk-1dc3zt
Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1dc3zt

ycipk-1dc3zt
ycipk-1dc3zt