Urodzona by "fragować" - Razer Mamba

Urodzona by "fragować" - Razer Mamba

Urodzona by "fragować" - Razer Mamba
Źródło zdjęć: © razerzone.com
24.01.2009 11:09, aktualizacja: 24.01.2009 12:29

Firma Razer zaprezentowała swoje najnowsze dziecko - Razer Mamba. Jest to mysz komputerowa dedykowana graczom, dla których liczy się przede wszystkim szybkość i precyzja operowania...

Firma _ Razer USA Ltd. _ zajmująca się produkcją akcesoriów komputerowych dla najbardziej wymagających użytkowników zaprezentowała swoje najnowsze dziecko - _ Razer Mamba _. Jest to mysz komputerowa dedykowana graczom, dla których liczy się przede wszystkim szybkość i precyzja operowania oraz czas reakcji sensora.

Zapewne część graczy sprzeciwia się stosowaniu bezprzewodowych technologii w komputerowych myszach i wybiera modele z interfejsem kablowym. Mamba jest hybrydą, dlatego powinna zadowolić nawet tych graczy, dla których sam interfejs bezprzewodowy jest minusem. Jest lżejsza od swoich głównych konkurentów - _ Logitech MX 1000 _ oraz _ Logitech G7 _ - waży zaledwie 12. gramów z baterią i jedynie 108 gramów bez baterii. Polimerowy akumulator można ładować na dwa sposoby - poprzez kabel USB lub po zadokowaniu myszy w dołączonej do zestawu stacji. Jego pełne ładowanie ma trwać w zależności od tego czy mysz jest włączona 4 lub 5 godzin. Po tym czasie mysz pozwala na około 14 godzin ciągłej pracy lub 72 godziny "normalnego" użytkowania.

Razer chwali się, że jego najnowszy produkt jest najszybszy na świecie - zarówno spośród myszy kablowych jak i bezprzewodowych. Mamba została wyposażona w nowy, laserowy sensor _ 3,5G _, który zapewnia rozdzielczość nawet do 5600 dpi i akceleracje na poziomie 50g (5 m/s). Został on w zamknięty w lekkiej obudowie wyposażonej 7 w pełni programowalnych przycisków. Dodatkowo, dzięki technologii _ Razer Synapse On-Board Memory _, wszelkie ustawienia przechowywane są w wewnętrznej pamięci myszy. Po podłączeniu do innego komputera nie trzeba instalować dodatkowych sterowników, ani ponownie konfigurować myszy. W urządzeniu zastosowano specjalne, teflonowe ślizgacze wykorzystujące technologię _ Ultraslick _.

Mysz _ Razer Mamba _ ma być dostępna w pierwszym kwartale 2009 roku. Jej cena w Stanach Zjednoczonych wyniesie 129,99 dolarów, a w Europie 129,99 euro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)