Ukraina: poskarżysz się na milicjanta SMS-em

Ukraina: poskarżysz się na milicjanta SMS‑em

Ukraina: poskarżysz się na milicjanta SMS-em
Źródło zdjęć: © sxc.hu
14.02.2011 11:52, aktualizacja: 14.02.2011 12:08

Ukraińska milicja drogowa (DAI) wprowadziła nowy sposób składania skarg na jej funkcjonariuszy, którzy łamią prawo. Od piątku skargi można wysyłać SMS-em

Ukraińska milicja drogowa (DAI) wprowadziła nowy sposób składania skarg na jej funkcjonariuszy, którzy łamią prawo. Od piątku skargi można wysyłać SMS-em - podało kierownictwo drogówki w Kijowie.

Za pomocą SMS-ów można także informować milicję o sytuacji na drogach, wypadkach, a także prosić o pomoc.

Specjalne numery telefoniczne, na które można wysyłać SMS-y, funkcjonują w każdym obwodzie Ukrainy.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

W ostatnim czasie na Ukrainie wzrosła liczba skarg na milicjantów, którzy przekraczają swoje kompetencje bądź niegrzecznie odnoszą się do obywateli.

W odpowiedzi na te narzekania, w obwodzie sumskim na wschodzie kraju uruchomiono milicyjny Uniwersytet Kultury, gdzie funkcjonariusze uczą się zasad dobrego wychowania.

Ma to zapobiec m.in. takim przypadkom, jak w Odessie, gdzie milicjant drogówki stracił pracę po tym, gdy podczas rozmowy z zatrzymanym kierowcą odmówił posługiwania się państwowym językiem ukraińskim, nazywając go "cielęcą mową".

W Kijowie z kolei aktywista organizacji "Kontrola drogowa", rejestrującej naruszanie prawa przez funkcjonariuszy milicji, sfilmował niedawno dwóch milicjantów, którzy bili i kopali człowieka zatrzymanego do kontroli drogowej.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)