Ukraina: poskarżysz się na milicjanta SMS‑em

Ukraina: poskarżysz się na milicjanta SMS-em
Źródło zdjęć: © sxc.hu

14.02.2011 11:52, aktual.: 14.02.2011 12:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ukraińska milicja drogowa (DAI) wprowadziła nowy sposób składania skarg na jej funkcjonariuszy, którzy łamią prawo. Od piątku skargi można wysyłać SMS-em

Ukraińska milicja drogowa (DAI) wprowadziła nowy sposób składania skarg na jej funkcjonariuszy, którzy łamią prawo. Od piątku skargi można wysyłać SMS-em - podało kierownictwo drogówki w Kijowie.

Za pomocą SMS-ów można także informować milicję o sytuacji na drogach, wypadkach, a także prosić o pomoc.

Specjalne numery telefoniczne, na które można wysyłać SMS-y, funkcjonują w każdym obwodzie Ukrainy.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

W ostatnim czasie na Ukrainie wzrosła liczba skarg na milicjantów, którzy przekraczają swoje kompetencje bądź niegrzecznie odnoszą się do obywateli.

W odpowiedzi na te narzekania, w obwodzie sumskim na wschodzie kraju uruchomiono milicyjny Uniwersytet Kultury, gdzie funkcjonariusze uczą się zasad dobrego wychowania.

Ma to zapobiec m.in. takim przypadkom, jak w Odessie, gdzie milicjant drogówki stracił pracę po tym, gdy podczas rozmowy z zatrzymanym kierowcą odmówił posługiwania się państwowym językiem ukraińskim, nazywając go "cielęcą mową".

W Kijowie z kolei aktywista organizacji "Kontrola drogowa", rejestrującej naruszanie prawa przez funkcjonariuszy milicji, sfilmował niedawno dwóch milicjantów, którzy bili i kopali człowieka zatrzymanego do kontroli drogowej.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)