Udaremniono komputerowy napad na bank

Udaremniono komputerowy napad na bank

Udaremniono komputerowy napad na bank
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
13.09.2013 14:51

Londyńska policja zatrzymała 12 mężczyzn zamieszanych w próbę obrabowania banku poprzez przejęcie kontroli nad jego systemem komputerowym. Próba nie powiodła się, a policja powiadomiła w piątek, że zapobiegła stratom w wysokości wielu milionów funtów

Grupa przestępcza planowała obrabowanie placówki banku Santander. Wysłała do banku fałszywego informatyka, który miał podłączyć do bankowej sieci komputerowej urządzenie pozwalające na dostęp, poprzez internet, do jej zawartości.

Jak wynika z informacji ogłoszonych przez policję, bank został wcześniej uprzedzony o możliwości próby rabunku i współpracował z nią przez ponad dwa miesiące. Portal BBC News podaje, że fałszywy informatyk podłączył urządzenie, tzw. przełącznik KVM, które jednak nie zadziałało.

Policja zapewniła, że pieniądze klientów banku nie były ani przez chwilę zagrożone, a także, że w przestępczy plan nie był zamieszany żaden z pracowników banku.

Podejrzani, w wieku 23-50 lat, zostali zatrzymani w czwartek w sześciu różnych miejscach w aglomeracji Londynu. Pozostają w areszcie.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)