Trzy nowe iPhone'y zamiast jednego

Trzy nowe iPhone'y zamiast jednego

Trzy nowe iPhone'y zamiast jednego
Źródło zdjęć: © Apple
17.11.2016 16:36

Apple iPhone 8 będzie wyposażony w wyświetlacze OLED - niestety duże zapotrzebowanie na nowoczesne ekrany spowoduje, że trafi tylko do jednego z trzech telefonów, które zostaną wkrótce zaprezentowane.

Premiera iPhone 8 zbliża się wielkimi krokami, a tradycyjnie im krótszy czas do prezentacji nowego modelu Apple’a, tym więcej przecieków pojawia się w sieci. Tym razem po raz już kolejny pojawiła się informacja o wprowadzeniu wyświetlaczy OLED do następcy iPhone 7. Jak się jednak okazuje właśnie ta informacja podpowiada nam, że w przyszłym roku Apple pokaże aż trzy nowe telefony.

Skąd takie wnioski? Otóż, jak się okazuje Apple nie wprowadzi do oferty jednego typu urządzenia, a trzy. Sprawa wyszła na jaw, kiedy okazało się, że w związku z dużą popularnością wyświetlaczy OLED na rynku – coraz większa liczba producentów korzysta z tego rozwiązania – wytwórcy nie są w stanie sprostać zamówieniom ze strony amerykańskiego giganta.

Prawdopodobnie to był główny powód decyzji o wprowadzeniu do oferty trzech nowych smartfonów – zamiast jak w przypadku iPhone’a 7 dwóch. Pierwsze urządzenie będzie wyposażone w wyświetlacz wykonany w dotychczasowej technologii TFT LCD, o przekątnej 4,7 cala i będzie miało aparat fotograficzny z jednym obiektywem.

Kolejne dwa urządzenia, podobnie, jak iPhone 7 Plus nie tylko będą miały główną kamerę z podwójnym obiektywem, to podobnie jak większy iPhone wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala. Jednak technologia wykonania będzie się różniła w przypadku tych urządzeń. Jeden z nich, ten tańszy będzie miał wyświetlacz LCD. Natomiast najdroższe urządzenie w ofercie będzie wyposażone w nowy rodzaj wyświetlacza - OLED.

Plotki mówią również o rewolucji w wyglądzie nadchodzących iPhone’ów – jeden z nich ma być pokryty w całości wyświetlaczem możliwe, że chodzi tutaj o najdroższy model. W pozostałych telefonach będzie zapewne zarówno bezprzewodowe ładowanie, jak i całkowity brak przycisku „Home”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)