ycipk-2p8sct

Tryb incognito – co to jest i jak go włączyć?

Obecnie niemalże wszyscy korzystają z internetu i załatwiają coraz więcej spraw za pośrednictwem sieci. Prywatność oraz bezpieczeństwo naszych poufnych danych stają się więc kwestiami coraz istotniejszymi. Jeżeli chcemy zachować naszą internetową aktywność jedynie dla siebie, możemy użyć tzw. trybu incognito.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tryb incognito pomaga w zachowaniu prywatności
Tryb incognito pomaga w zachowaniu prywatności (iStock.com, Fot: Daviles)
ycipk-2p8sct

Czym jest tryb incognito?

Tryb incognito to tryb przeglądarki internetowej, w której nie zapisują się dane użytkowania, tj. ani historia przeglądanych stron, ani pliki cookie, ani wyszukiwane frazy. Oznacza to więc, że te dane nie będą dostępne dla tych użytkowników, którzy skorzystają z tego samego komputera, ale mogą być już widoczne dla np. administratorów odwiedzanych przez nas stron albo dla pracodawcy, jeżeli korzystamy z trybu incognito w pracy. Tryb incognito pozwala nam zachować prywatność, a co za tym idzie, jest poniekąd narzędziem umożliwiającym bezpieczne korzystanie z internetu.

Do czego możemy używać trybu incognito?

ycipk-2p8sct

Trybu incognito możemy używać np. podczas logowania się na publicznych komputerach, podczas wyszukiwania jakichś poufnych informacji na osobistych sprzętach naszych znajomych bądź wtedy, kiedy nie chcemy, by nasza przeglądarka wysyłała informacje np. o naszej lokalizacji. Ponadto warto skorzystać z trybu incognito podczas logowania się na poufne konta z wykorzystaniem poufnych danych, np. na internetowe konta bankowe.

Jak włączyć tryb incognito?

Tryb incognito można włączyć w bardzo prosty sposób. Wystarczy jedynie kilka kliknięć.

ycipk-2p8sct
  • Jak włączyć tryb incognito w przeglądarce Mozilla Firefox?

Żeby włączyć tryb incognito w przeglądarce Mozilla Firefox, wystarczy kliknąć na ikonkę menu, znajdującą się po prawej stronie okna przeglądarki i wybrać opcję "Nowe okno prywatne” (tu: „New Private Window”).

Tryb incognito w Mozilli Sylwia Ścibak własne
Podziel się
  • Jak włączyć tryb incognito w przeglądarce Google Chrome?
ycipk-2p8sct

Żeby włączyć tryb incognito w przeglądarce Google Chrome, trzeba kliknąć na ikonkę menu, która również znajduje się w prawej górnej części okna przeglądarki, a następnie kliknąć "Nowe okno incognito”.

tryb incognito w przeglądarce Chrome Sylwia Ścibak własne
Podziel się
  • Jak włączyć tryb incognito w przeglądarce Internet Explorer?

Żeby włączyć tryb incognito w przeglądarce Internet Explorer, trzeba kliknąć w ikonkę menu w prawym górnym rogu okna, wybrać "Bezpieczeństwo”, a potem polecenie "Przeglądanie InPrivate”.

ycipk-2p8sct
tryb prywatny w Internet Explorer Sylwia Ścibak własne
Podziel się
  • Jak włączyć tryb incognito w przeglądarce Safari?

Żeby włączyć tryb incognito w przeglądarce Safari, należy kliknąć w okienko opcji w prawym górnym rogu i wybrać polecenie "Przeglądanie prywatne...”. Wówczas na pasku do wpisywania adresu URL pojawi się okienko, które informuje o tym, że znaleźliśmy się właśnie w trybie prywatnym.

tryb prywatny w przeglądarce Safari Sylwia Ścibak własne
Podziel się
ycipk-2p8sct
  • Jak włączyć tryb incognito w przeglądarce Opera?

Aby włączyć tryb incognito w przeglądarce Opera, trzeba kliknąć w ikonkę menu Opery, znajdującą się w lewym górnym rogu okna, a potem wybrać "Nowe okno prywatne”.

tryb prywatny w przeglądarce Opera Sylwia Ścibak własne
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2p8sct

ycipk-2p8sct
ycipk-2p8sct