Jak ustawić stronę startową - Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari

Jak ustawić stronę startową - Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari

Jak ustawić stronę startową - Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Sylwia Ścibak
08.11.2019 13:54, aktualizacja: 08.11.2019 16:44

Ustawienie własnej strony startowej często pomaga nam w efektywniejszej, codziennej pracy. Nie jest to trudna czynność, może zająć nawet mniej niż minutę. Zobacz jak ustawić stronę startową w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych.

Jak ustawić stronę startową w przeglądarce Mozilla Firefox?

Żeby ustawić stronę startową w przeglądarce internetowej Mozilla Firefox, kliknij na znak w postaci trzech, równolegle położonych względem siebie kresek oznaczonych jako "menu", umieszczony w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Otworzy się wówczas panel ustawień ogólnych przeglądarki Firefox. Następnie kliknij w "Opcje" (tu "Options").

Obraz
© Sylwia Ścibak własne

W zakładce ustawień ogólnych, w oknie "Strona startowa" ( tu "Home page"), wpisz adres pożądanej strony. W tym menu możesz przywrócić również domyślną stronę startową Firefoksa lub ustawić, jako główną stronę - pustą kartę. Przeglądarka umożliwia również otworzenie kilka stron jednocześnie podczas startu. W tym celu należy w tym samym menu opcji wybrać opcję "inne strony", następnie z listy rozwijanej "Strona startowa i nowe okna".

Jak ustawić stronę startową w przeglądarce Google Chrome?

Żeby ustawić stronę startową w przeglądarce Google Chrome kliknij w prawym górnym rogu okna przeglądarki na znak w postaci trzech szarych kropek. Wówczas pokaże się okno opcji. Kliknij w "Ustawienia".

Obraz
© Sylwia Ścibak własne

W panelu "Ustawienia" znajdź kategorię "Po uruchomieniu". Zaznacz opcję" Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron" i kliknij w "Wybierz strony". Teraz wystarczy tylko wkleić pełny adres pożądanej strony (lub stron). Zamiast konkretnej strony możemy również wybrać, by przeglądarka otwierała pustą kartę - w tym celu należy wybrać opcję "Otwórz stronę nowej karty". Jeżeli chcemy, by Google Chrome otwierał za każdym razem strony, które przeglądaliśmy ostatni, możemy wybrać opcję "Kontynuuj tam, gdzie skończyłem".

Jak ustawić stronę startową w przeglądarce Internet Explorer lub Microsoft Edge?

Żeby ustawić stronę startową w przeglądarce Internet Explorer kliknij w prawym górnym rogu przeglądarki ikonę "Narzędzia". Następnie z rozwijanego menu wybierz "Opcje internetowe".

Obraz
© Sylwia Ścibak własne

Następnie w dużym oknie "Strona główna" wpisz/wklej adresy stron internetowych, które chcesz wyświetlać jako pierwsze. Możesz także dodać kilka adresów URL - w takim wypadku każdy z nich umieść w osobnym wierszu. Inną prostą opcją jest ustawienie bieżącej strony, jako startowej. W tym celu należy wybrać pozycję "Użyj bieżącej".

W przeglądarce Microsoft Edge mamy te same możliwości, jednak nieco inaczej nazywają się poszczególne przyciski. Na początku musimy wybrać w przeglądarce opcję "Ustawienia i nie tylko" i kliknąć "Ustawienia". Następnie wybieramy jedną z ostatnich pozycji, czyli "Ustaw stroną główną", a po wpisaniu żądanego adresu zapisujemy ustawienia.

Jak ustawić stronę startową w przeglądarce Opera?

Ustawienie strony startowej w przeglądarce Opera jest bardzo podobne do ustawienia strony startowej w przeglądarce Chrome. W lewym, górnym rogu okna przeglądarki kliknij na ikonę Opery. Z rozwijanego menu wybierz "Ustawienia".

Obraz
© Sylwia Ścibak własne

W kategorii "Po uruchomieniu przeglądarki" zaznacz okienko "Otwórz wybraną stronę lub zestaw stron" i postępuj tak samo, jak w przypadku przeglądarki Google Chrome.

Jak ustawić stronę startową w przeglądarce Safari?

Żeby ustawić stronę startową w przeglądarce Safari trzeba kliknąć w prawym górnym rogu na ikonkę menu ogólnego przeglądarki, a następnie wybrać "Preferencje" ("Preferences i General").

Obraz
© Sylwia Ścibak własne

Teraz wystarczy jedynie wpisać/wkleić w okienko przy "Stronie domowej" ("Homepage") adres pożądanej strony lub wybrać opcję "Użyj bieżącej strony" ("Set to Current Page"). Zamiast konkretnej strony, podobnie jak w innych przeglądarkach możemy ustawić także, by na starcie otwierała się nowa karta, zestaw stron lub poprzednio przeglądane strony.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)