Top 5 - klimatyzatory przenośne do 1500 zł

Top 5 - klimatyzatory przenośne do 1500 zł
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

13.03.2013 14:48

W upalne lato nie ma nic lepszego, niż odpoczynek w pomieszczeniu, w którym panuje orzeźwiający chłód. Klimatyzacja pozwala osiągnąć ten efekt, jednak nie zawsze mamy możliwość instalacji pełnego systemu klimatyzacji profesjonalnej, nie wspominając już o cenie takiego rozwiązania.

Jeśli pomimo tego chcemy cieszyć się chłodnym i świeżym powietrzem, powinniśmy zwrócić uwagę na kompaktowe klimatyzatory przenośne – te niewielkie urządzenia bez problemu zamontujemy w dowolnym pomieszczeniu. Aby ułatwić wybór odpowiedniego urządzenia, spośród dostępnych na rynku modeli wybraliśmy najlepsze urządzenia o mocy zapewniającej odpowiednie chłodzenie sporych pomieszczeń, jednak tylko takie, których cena nie przekracza 1 500 zł.

5. Torell NEOSKY 30

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Zestawienie otwiera działający w klasie energetycznej B klimatyzator przenośny marki Torell. Urządzenie pracuje w trzech trybach –. osuszania, chłodzenia i wentylacji. Wydajność chłodnicza na poziomie 2,93 kW pozwala osiągnąć bardzo dobre, jak na tę półkę cenową, efekty klimatyzowania pomieszczeń. Przydatną funkcją klimatyzatora jest funkcja timera, umożliwiającego zaprogramowanie czasu rozpoczęcia chłodzenia do 12 godzin – może się to okazać nieocenione, jeśli wychodzimy na dłuższy czas z domu, a chcemy wrócić do przyjemnego chłodu. Zdecydowaną zaletą klimatyzatora Torell jest niska cena – najniższa wśród przedstawionych urządzeń.

4. DeLonghi PAC C110 Pinguino

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Działający w klasie energetycznej B klimatyzator przenośny marki DeLonghi oferuje większą moc chłodzenia niż poprzedzające je urządzenie –. 3,2 kW przy wydajności 11 000 btu/h, podczas gdy reszta funkcjonalności jest niemal identyczna. Pozwala to na efektywniejsze ochładzanie większych powierzchni. Obsługę zapewnia pilot zdalnego sterowania wyposażony w ekran LCD, timer z kolei pozwala zaprogramować urządzenie do 24 godzin w przód. Minusem DeLonghi PAC C110 Pinguino jest z kolei stosunkowo wysoka cena.

3. MPM-12-KPO-04

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Klimatyzator MPM 1. KPO 04 trzecie miejsce w rankingu zawdzięcza klasie energetycznej A oraz cichszej pracy, której głośność nie przekracza 52 dB. Moc na poziomie 3,52 kW pozwala na komfortowe dostosowywanie temperatury pomieszczenia do swoich potrzeb, w czym dodatkowo pomaga 24-godzinny timer. Minusem urządzenia jest stosunkowo niska - na poziomie 1 litra na godzinę - wydajność osuszania pomieszczeń. Jeśli jednak ta funkcjonalność nie jest dla nas istotna, otrzymamy solidny sprzęt w dobrej cenie.

2. Blaupunkt Moby Blue 1009 (BAC-PO-H1009-A02D)

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Klimatyzator Blaupunkt to pierwsze urządzenie w naszym rankingu, które nie tylko ochłodzi pomieszczenie w trakcie upału, ale także ogrzeje je kiedy temperatura spadnie. Moc grzewcza urządzenia 300. W oraz moc chłodnicza 2600 W nie są może najwyższymi wartościami w rankingu, ale spokojnie wystarczają na utrzymywanie pożądanej temperatury w średniej wielkości pomieszczeniu. Ta dodatkowa funkcjonalność nie pozostała jednak bez wpływu na cenę.

Klimatyzator Blaupunkt cechuje się wysoką energooszczędnością –. klasa energetyczna urządzenia to A, zarówno jeśli chodzi o chłodzenie, jak i grzanie. Moby Blue 1009 to także najcichsze z prezentowanych urządzeń – hałas wytwarzana w czasie pracy nie przekracza 50 dB. Wyróżnia się także wysoką sprawnością osuszania, na poziomie 2,6 litrów na godzinę.

1. Beko BKK-12H

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Klimatyzator Beko zwycięstwo zawdzięcza zdecydowanie większej mocy niż poprzedzające go urządzenie –. 3,52 kW w przypadku chłodzenia i tyle samo w przypadku grzania.

Dodatkowo BKK-12. wyposażony został w przydatną funkcję „Trybu nocnego”, podczas którego stopniowo będzie zwiększała temperaturę o 1C na godzinę dla opcji chłodzenia lub obniżało o 2C na godzinę dla opcji grzania – pozwala to na zmniejszenie ilości energii pobieranej przez urządzenie, bez gwałtownego skoku temperatury, który wystąpił by przy nagłym zakończeniu jego pracy. Z kolei dzięki funkcji „Auto restart”, po przywróceniu zasilania urządzenie zacznie pracować zachowując ustawienia sprzed awarii energetycznej.

Połączenie pierwszorzędnych parametrów pracy oraz niskiej ceny zapewniło klimatyzatorowi Beko pierwsze miejsce wśród urządzeń z omawianej półki cenowej.

Obraz
© (Kliknij, aby powiększyć podsumowanie.)

PS

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)