Top 5 głośników bezprzewodowych

Top 5 głośników bezprzewodowych

Top 5 głośników bezprzewodowych
Źródło zdjęć: © komputronik.pl
02.11.2010 14:36, aktualizacja: 02.11.2010 15:17

Szybki wzrost popularności notebooków wzmaga popyt na głośniki bezprzewodowe. Dzięki nim użytkownik laptopa może dowolnie zmieniać miejsce pracy lub zabawy i nie rezygnować z dobrego brzmienia. To skuteczne rozwiązanie problemu niedostatecznego nagłośnienia, które jest seryjnie montowane w laptopach (z wyjątkiem najbardziej prestiżowych modeli). Brak kabli jest korzystny także dla użytkowników komputerów stacjonarnych, którzy po prostu nie lubią zbędnej plątaniny

Według danych Komputronik.pl karty rozdaje Creative. W najnowszym rankingu bezprzewodowych głośników sprzęt tej marki zajął aż trzy miejsca na pięć możliwych. Polscy użytkownicy są skłonni przeznaczyć na zestaw grający bez pośrednictwa kabli najczęściej od 22. do 549 zł. Średnia cena wybieranych w październiku zestawów wynosiła 379 zł.

Obraz
© (fot. komputronik.pl)

Najbardziej popularnymi głośnikami bezprzewodowymi w październiku br okazały się:

  1. Creative D100,
  2. Logitech Wireless Speaker Z515,
  3. Creative D200,
  4. JBL On Tour Xtreme Bluetooth,
  5. Creative Inspire S2 Wireless 2.1.

Każdy z wymienionych wyżej zestawów korzysta z technologii Bluetooth. Dzięki temu może współpracować nie tylko z notebookami, ale także z takim sprzętem przenośnym, jak iPhone'y czy iPad'y. W ten sposób młodsi użytkownicy mogą zorganizować spontaniczne spotkanie towarzyskie z dobrze brzmiącą muzyką w skateparku, na plaży i w innych miejscach, gdzie nie będzie to zakłócało spokoju sąsiadom. Pierwsze cztery modele - spośród najchętniej kupowanych - to głośniki zamknięte w pojedynczej obudowie. Dopiero piąty zestaw składa się z trzech oddzielnych urządzeń - głośnika głównego oraz dwóch satelitarnych.

Najbardziej popularne głośniki bezprzewodowe:

Numer 1 październikowego zestawienia - zestaw Creative D100 w cenie 22. zł - wyróżnia się między innymi długim czasem pracy na bateriach, który wynosi kilkanaście godzin przy maksymalnej głośności. To wystarczająco dużo czasu na dowolną imprezę na świeżym powietrzu. Model umożliwia transmisję dźwięku z dowolnego urządzenia bezprzewodowego Bluetooth. Jeśli komputer nie posiada takiego interfejsu, można dokupić osobny nadajnik Creative BT-D1 Bluetooth USB. Dzięki wbudowanemu gniazdu AUX-in można także słuchać muzyki z przewodowych odtwarzaczy MP3. Głośniki Creative D100 przesyłają muzykę w zasięgu do 10 metrów od nadajnika (notebooka, telefonu etc.). Obudowa zawiera dwa 2-watowe głośniki. Są zasilane z czterech baterii typu AA. W pomieszczeniach można je podłączyć do gniazdka elektrycznego.

Obraz
© (fot. komputronik.pl)

Drugi pod względem popularności zestaw - Logitech Wireless Speaker Z515 za 36. zł - przekazuje dźwięk stereo z dwóch głośników umieszczonych w jednej obudowie na odległość do 15 metrów To możliwe dzięki wykorzystaniu częstotliwości 2,4 GHz. Wbudowany akumulator wystarcza na około 10 godzin grania. Do podłączenia głośników wystarcza włożenie bezprzewodowego odbiornika USB do laptopa lub połączenie się z iPad'em czy iPhone'm za pomocą standardu Bluetooth. Zestaw wyposażony jest w specjalny pokrowiec podróżny, który ma chronić głośniki przed uszkodzeniami. Produkt współpracuje z większością systemów operacyjnych, w tym Windows 7, Windows XP, Windows Vista oraz Mac OS X.

Obraz
© (fot. komputronik.pl)

Kolejny zestaw Creative, który chętnie kupowali klienci Komputronik.pl to Creative D200. W kwocie 29. zł otrzymują wysokiej jakości dźwięk znany ze znacznie wyżej klasyfikowanego modelu ZiiSound 5. Na uwagę zwraca ascetyczna, elegancka obudowa, która sprawdzi się zwłaszcza w nowoczesnych salonach i sypialniach. Dzięki wbudowanemu gniazdu AUX-in można także słuchać muzyki z przewodowych odtwarzaczy MP3. Cyfrowy wzmacniacz gwarantuje miękkie, wolne od zakłóceń brzmienie. Tył obudowy wyposażono w otwór wentylujący komorę rezonansową. Jeśli komputer nie posiada takiego interfejsu, można dokupić osobny nadajnik Creative BT-D1 Bluetooth USB.

Obraz
© (fot. komputronik.pl)

Określenie "klasyczna elegancja" zupełnie nie pasuje natomiast do głośników JBL On Tour Xtreme Bluetooth (54. zł). Przypominają bardziej talerzowate UFO z czterema 8-watowymi głośnikami. Zapewniają silne basy i czysty dźwięk uzyskiwany dzięki pracy magnesów neodymowych. Precyzyjne wysokie tony producent uzyskał dzięki zastosowaniu tweeterów. Odpowiednio zaprojektowana ścieżka cyfrowego sygnału audio oraz czyste wzmocnienie w połączeniu z korekcją DSP (procesorem sygnału cyfrowego) bez problemu dostarczają właściwą moc. Stereofoniczne gniazdo mini jack umożliwia podłączenie głośników do dowolnego modelu iPoda, odtwarzaczy MP3, telefonów muzycznych, konsol do gier, odtwarzaczy CD oraz komputerów stacjonarnych lub przenośnych.

Obraz
© (fot. komputronik.pl)

Zupełnie różny od pozostałych jest zestaw głośników bezprzewodowych Creative Inspire S2 Wireless 2.1 retail (kosztuje 44. zł). Składa się z dwóch niewielkich głośników satelitarnych oraz głośnika niskotonowego Creative Direct-Throw, który dostarcza dynamicznych basów. Określenie „bezprzewodowo” dotyczy transmisji dźwięku przy użyciu technologii Bluetooth między głośnikami Inspire S2 Wireless a urządzeniami bezprzewodowymi i nadajnikiem. Podłączenie głośników satelitarnych do głośnika niskotonowego nadal wymaga użycia kabli, które znajdują się w zestawie. Muzykę można odtwarzać na głośnikach umieszczonych w dowolnej części pokoju lub domu w odległości do 10 metrów. Kodek audio apt-X umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z bardzo wysoką jakością i przy niewielkich opóźnieniach. Wyjście słuchawkowe umożliwia słuchanie muzyki w pojedynkę, a wejście Aux pozwala na podłączenie odtwarzacza MP3.

Obraz
© (fot. komputronik.pl)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)