To już koniec Bada OS

To już koniec Bada OS

To już koniec Bada OS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.02.2013 09:00

Szef działu rozwiązań mobilnych Samsunga, Hong Won-pyo poinformował, że Bada OS nie będzie już rozwijany.

O integracji bada OS z Tizenem mówiło się już od dłuższego czasu. Teraz przyszła pora na oficjalne informacje. Jak się okazuje obecni użytkownicy Bada OS mogą zacząć już odkładać pieniądze na nowy telefon - aktualizacji do Tizena nie otrzymają.

Nie należy też liczyć na nowe modele z Bada OS. Tizen ma zupełnie zastąpić dotychczasową platformę Samsunga, która z przytupem weszła na rynek w lutym 2010 roku. W IV kwartale 2012 roku Samsung sprzedał więcej smartfonów z Bada OS niż Nokia telefonów z Symbianem.

Tizen nie jest zupełnie nową platformą. Wszystko zaczęło się od linuksowych tabletów Nokii z systemem Maemo. Piąta generacja systemu otrzymała wreszcie moduł 3G i tym samym na rynek trafiła Nokia N900. Dopiero jednak Nokia N9 z rozwinięciem Maemo przygotowanym wspólnie z Intelem (MeeGo OS), była kompletnym wdrożeniem Debiana w roli systemu operacyjnego w smartfonie. Niestety, jeszcze przed premierą N9 Nokia zapowiedziała, że Linuksem już bawić się nie chce i zostawia Intela samego z platformą MeeGo. Intel długo czekać nie musiał - do przedsięwzięcia dołączył się Samsung proponując dołożenie rozwiązań znanych z Bada OS. W ten sposób powstał Tizen, który jeszcze w tym roku trafić ma na rynek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)