Test aparatu Coolpix s60

Test aparatu Coolpix s60

Test aparatu Coolpix s60
Źródło zdjęć: © nikon
22.07.2010 10:32, aktualizacja: 23.07.2010 12:53

Aparat COOLPIX S60 Jest kolejną propozycją dla początkujących fotografów . Ten elegancki i łatwy w obsłudze produkt firmy Nikon, wyposażony jest w duży, 3,5-calowy, panoramiczny ekran dotykowy LCD. Można za jego pomocą wybrać większość funkcji i jest to jego największy atut. Dodatkowo obsługuje karty pamięci SD, a sam wyposażony jest w niewielką pamięć wewnętrzną - ok. 20 MB.

Obraz

Aparat COOLPIX S60 Jest kolejną propozycją dla początkujących fotografów . Ten elegancki i łatwy w obsłudze produkt firmy Nikon, wyposażony jest w duży, 3,5-calowy, panoramiczny ekran dotykowy LCD. Można za jego pomocą wybrać większość funkcji i jest to jego największy atut. Dodatkowo obsługuje karty pamięci SD, a sam wyposażony jest w pamięć wewnętrzną - ok. 20 MB.

Nikon Coolpix S6. wyposażono w matrycę CCD 1/2,33" o rozdzielczości 10 milionów efektywnych pikseli oraz obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym i zakresie ogniskowych 5,9 - 29,5 mm. Odpowiada to wartościom 33 - 165 mm dla formatu 35mm. Inne charakterystyczne cechy aparatu to: redukcja drgań, system obróbki obrazu EXPEED oraz wysoka czułość ISO.

Obraz
© Aparat cyfrowy s60 firmy Nikon (fot. nikon)

[

]( http://tanio.pl/Aparat-NIKON-COOLPIX-S60-Bordowy--83405-1-2856-11806802.html )

Co w pudełku?

W zestawie, oprócz aparatu, znajdą się: pasek, akumulator EN-EL10. ładowarka MH-63, kable USB i audio-wideo, rysik do ekranu dotykowego oraz płyta CD z oprogramowaniem.

Podstawowe parametry zewnętrzne

Wykonany z aluminium korpus idealnie łączy wysmukłą elegancję z funkcjonalnością. Aparat dostępny jest kolorze ciemnobrązowym, fioletowym oraz białym.Na przedniej ściance aparatu znajduje się niewielki, schowany w całości w obudowie obiektyw oraz lampa błyskowa. Całą wolną przestrzeń tylnej ścianki wypełnia panel LCD o rozdzielczości 230.00. pikseli. Aparat wyposażony jest w dwa złącza: gniazdo wielozadaniowe oraz złącze HDMI Mini.

Obraz

Jest to ekran dotykowy, dzięki czemu w aparacie zredukowano ilość przycisków i przełączników do minimum. Powłoka przeciwodblaskowa ekranu poprawia widoczność oraz zapewnia wygodę obsługi. Charakteryzuje się tez dużym kątem patrzenia - około 16. stopni. Użytkownik ma do dyspozycji zaledwie dwa przyciski - włącznik zasilania oraz spust migawki.

Obsługa aparatu

Dzięki właściwościom ekranu dotykowego Coolpix s6. jest łatwy w obsłudze i nie powinien sprawić trudności nawet początkującym. Aparat może pracować w trybie „automatycznego wyboru programu tematycznego", w którym sam dostosowuje się do bieżącego otoczenia. Wystarczy w tym celu dotknąć dowolny obiekt widoczny na ekranie, a aparat samodzielnie ustawi na nim ostrość i zastosuje właściwą ekspozycję.

Bardziej zaawansowanych ustawienia dostępne są po wybraniu odpowiednich symboli graficznych. Opisane są one w języku angielskim ale reszta menu dostępna jest w języku polskim. Dostępny jest również tryb nagrywania filmów i standardowy tryb odtwarzania.

Funkcje aparatu

Coolpix s6. wyposażony jest w funkcje „wykrywanie uśmiechu" i „wykrywanie mrugnięcia". Ta pierwsza automatycznie rejestruje zdjęcie w chwili, gdy fotografowana osoba uśmiechnie się, a druga w przypadku wykrycia mrugnięcia ostrzega o konieczności powtórzenia ujęcia. Redukcja drgań z przesunięciem matrycy CCD łagodzi niekorzystny wpływ poruszenia aparatu, a wysoka czułość (ISO 3200) umożliwia wykonywanie wyraźnych zdjęć, szybko poruszających się obiektów, nawet przy słabym oświetleniu. Ponad to funkcja Wybór Najlepszego Zdjęcia (Best Shot Selector) automatycznie proponuje nam najostrzejszą fotografię z maksymalnie 10 zarejestrowanych kolejno zdjęć.

Możliwe jest również wprowadzanie notatek za pomocą dołączonego rysika, a zdjęcia edytować można bezpośrednio w aparacie. Oprócz korekty jasności D-lighting dostępną jest też możliwość przycinania i rozciągania obrazu. Najbardziej nowatorską funkcją jest korekcja kształtu, poprawiająca np. perspektywę zdjęć budynków. Mamy również możliwość nagrywania filmów poklatkowych.

Obraz
© Aparat cyfrowy s60 firmy Nikon (fot. nikon)

Aparat dobrze mierzy światło i odwzorowuje kolory, a automatyczne ustalanie ostrości działa sprawnie i szybko. Dobrze radzi sobie z wykonywaniem zdjęć w trybie makro, natomiast w trybie nocnym często uzyskuje się znaczne zaszumienie. W nienajlepszych warunkach wykonywania fotografii, aparat automatycznie podnosi wartość ISO, co przy wyższych wartościach skutkuje gorszą jakością obrazu. Przy odpowiednim oświetleniu można temu zapobiec, ustawiając zamiast niższe wartości czułości, zamiast jej automatycznego dostosowania.

Podsumowując, aparat Nikon Coolpix S6. to elegancki i łatwym w obsłudze produkt. Wydaje się być dobrą propozycją dla początkujących, którzy cenią wygodę. Prostota wykonania, połączona z praktycznością dotykowego ekranu LCD zapewnią satysfakcję z jego użytkowania. Bez wątpienia jest to produkt wart uwagi.

wydanie internetowe www.VideoTesty.pl

Źródło artykułu:videotesty.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)