Trwa ładowanie...
d3z8zya

Tesla kupiła start-up DeepScale. Autonomiczne taksówki coraz bliżej

Tesla coraz bliżej autonomicznych taksówek. Firma zakupiła start-up DeepScale, dzięki któremu będzie mogła szybciej zrealizować wizję Elona Muska - stworzenia robotaxis, czyli taksówek bez kierowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tesla coraz bliżej autonomicznych taksówek
Tesla coraz bliżej autonomicznych taksówek (Materiały prasowe)
d3z8zya

Dyrektor generalny DeepScale, Forrest Iandola poinformował za pośrednictwem LinkedIn, że dołączył do Tesli jako starszy pracownik ds. nauki maszynowej.

- W tym tygodniu dołączyłem do zespołu Tesla #Autopilot. Nie mogę się doczekać współpracy z jednymi z najbystrzejszych umysłów w #deeplearning i #autonomousdriving - napisał na swoim profilu.

Nowi pracownicy zasilą zespół zajmujący się autopilotem Tesli, który latem tego roku w wyniku odejścia jej lidera, Stuarta Bowersa opuściło aż 11 inżynierów.

Obecnie samochody Tesli nie są w pełni automatyczne. Pojazdy nie mogą poruszać się bez kierowcy, a zastosowany w nich autopilot pełni jedynie funkcję zaawansowanego systemu wspomagania kierowcy. Z pomocą w osiągnięciu pełnej automatyzacji przychodzi firma DeepScale.

Czytaj także: Elon Musk po raz kolejny stanie przed sądem. Tym razem za naruszenie prawa pracy

d3z8zya

Technologia stworzona przez start-up DeepScale została zaprojektowana tak, aby w pełni wykorzystać wydajne głębokie sieci neuronowe w czujnikach i procesorach w celu poprawy dokładności systemów postrzegania. Dzięki udoskonaleniu tych systemów, samochody mogą stać się w pełni autonomiczne i spełnić marzenia Muska.

Zobacz także: Tesla: Użytkownicy testują nową funkcję i sprawdzają, czy samochód ich przejedzie [Zobacz wideo]

d3z8zya

Podziel się opinią

Share
d3z8zya
d3z8zya
Więcej tematów