Tech Summer Challenge - aplikacja "Ratunek" i 5G

Michał Prokopowicz

07.08.2023 15:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W tym roku nasze technologiczne wyzwanie realizowaliśmy na Warmii i Mazurach... Z czym się mierzyliśmy?

W odróżnieniu od zimowej edycji stuptuty zamieniliśmy na kapelusze i wygodne przewiewne obuwie. Po raz kolejny ciągnęło nas też na łono przyrody. Technologia z lasem i jeziorami na pierwszy rzut oka nie idą ze sobą w parze. Tak mogło być dawniej dzisiaj kiedy większość z nas trzyma smartfon w kieszeni, na ręku ma smartwatcha, a mapy zamiast papierowe są w aplikacji, to szybki internet mobilny stał się kluczowym elementem naszego życia i to w wielu jego aspektach. Jak bardzo? Tak, że praca i rozrywka są na wyciągnięcie ręki... albo własnej pomysłowości.

Jak pytacie o nasze pomysły, to kino nad jeziorem w środku lasu przy blasku księżyca i ognisku, dokładając do tego film pokroju "John Wick 4", ze świetną ekipą na leżakach brzmi jak filmowa incepcja. W realizacji tej technologicznej bajki pomógł internet mobilny 5G od Plusa, dzięki czemu platforma VOD jest na wyciągniecie ręki, nawet w głuszy.


Będąc na Mazurach i pamiętając o bezpieczeństwie, odwiedziliśmy giżycki WOPR, gdzie zobaczyliśmy pracę ratowników "od kuchni". Sprawdziliśmy, jak radzi sobie aplikacja "Ratunek", były też wodne emocje, które możecie sami zobaczyć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)