Trwa ładowanie...

Nowe telewizory TCL serii EP. Duże i niedrogie modele z Android TV

TCL przedstawia nową linię telewizorów EP68, EP66 oraz EP64. Każdy z nich oparty jest o Android TV, charakteryzuje się nowoczesnym designem czy świetnie odwzorowuje kolory. Oprócz jakości obrazu, nowe modele TCL zaskakują także cenowo.

Share
Nowe telewizory TCL serii EP. Duże i niedrogie modele z Android TV
Źródło: WP.PL, Fot: Arkadiusz Stando
dxm1ved

Najnowsze telewizory TCL EP zrobiły na nas wrażenie. Nie tylko są wyposażone w wysokiej jakości standardy, ale też ich cena nie jest wygórowana. Nic dziwnego, że firma tak szybko rośnie na rynku i aktualnie jest już drugim sprzedawcą telewizorów LED na świecie.

Oprócz telewizorów, TCL przedstawia także nową platformę sztucznej inteligencji TCL AI-IN. Oprócz aplikacji i oferty rozrywkowej, telewizory TCL z TCL AI-IN wykorzystują inteligentną funkcję sterowania głosem - mogą zostać zintegrowane z innymi produktami marki.Dzięki TCL AI-IN poprawia się jakość dźwięku odtwarzania, a funkcje sterowania głosem z dużej odległości dodatkowo poszerzają parametry eksploatacyjne odbiorników. Platforma TCL AI-IN jest kompatybilna z Google Assistant.

dxm1ved

TCL EP - nowa seria telewizorów

TCL EP64, EP66 i EP68 to kolejno coraz mocniejsze wersje jednej linii. Każdy z telewizorów posiada Android TV, oraz jakość ekranu 4K HDR. A więc użytkownicy takiego sprzętu będą mogli korzystać ze wszystkich możliwości smart TV, czyli Asystenta Google, wprowadzania głosowego, oglądać Netflixa czy HBO. Oczywiście tych opcji jest znacznie więcej.

TCL EP68 - najwyższy standard, a cena akceptowalna

Najmocniejszy z prezentowanych serii, czyli TCL EP68 będzie dostępny w rozmiarach 50"(2199 zł), 55"(2699 zł) i 65"(3899 zł). EP68 to najwyższe standardy HDR (HDR 10/HDR HLG/HDR 10+/Dolby Vision), dzięki którym konsument będzie mógł korzystać z możliwości 4K HDR i oglądać treści o podwyższonej tonalności, kolorystyce i precyzji bez względu na źródło pobierania obrazu (transmisja telewizyjna, streaming materiałów wideo itd.).

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, Fot: TCL

TCL EP68 wykorzystuje także technologię Dolby Atmos, która odpowiada za doskonałą jakość dźwięku. Realistycznie wychwytuje dźwięk powodowany ruchem najmniejszego przedmiotu i tworzy wokół nas immersyjne i precyzyjne doświadczenie dźwiękowe.

Co ważne - telewizory EP68 są bardzo wąskie i eleganckie. Ekran kryje się w ultra-cienkiej ramie (6mm), w obudowie z polerowanego metalu. Wejścia na kable umieszczono z boku, a więc możemy łatwo powiesić telewizor na ścianie. Natomiast podstawkę umieszczono centralnie, przez co mieści się nawet na niewielkich meblach.

dxm1ved

TCL EP66 - średnia klasa, ale wciąż czuć moc

Seria EP66, to również ultra-cienkie telewizory, ukryte w metalowych ramkach. Tu również mamy do czynienia z rozdzielczością obrazu 4K HDR. Telewizory będą dostępne rozmiarach 43"(1699 zł), 50"(1999 zł), 55"(2499zł), 65"(3299 zł) oraz 75"(6499zł).

WP.PL
Źródło: WP.PL

Funkcja SMART HDR sprawia, że obrazy wyświetlane w standardowym zakresie tonalności (SDR) zyskują jakość HDR, a widz może oglądać ulubione treści w standardzie jakościowym najwyższej klasy. SMART HDR potrafi również dynamicznie poprawiać macierzyste treści HDR i dostosowywać je do parametrów ekranu.

TCL EP64 - tańszy model, ale wciąż trzyma jakość

Podobnie jak całą rodzinę produktową, serię EP64 charakteryzują eleganckie i cienkie kształty i jakość obrazu 4K HDR. Tutaj jednak telewizory ubrano w plastikową obudowę. Ale dzięki temu będą znacznie tańsze, od pozostałej części nowych telewizorów. Seria EP64 obejmuje modele 43" (1599 zł), 50"(1899 zł), 55"(2299 zł) i 65"(3199 zł).

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, Fot: TCL

Najnowszym standardem przyjętym do odtwarzania treści w 4K UHD jest szeroki zakres tonalny (High Dynamic Range), który znacznie poszerza zarówno tonację, jak i kolorystykę obrazu. W połączeniu z technologią szerokiej palety barw (Wide Color Gamut) rozwiązanie gwarantuje wyjątkowo obszerny zakres tonalny, z czystszymi i bardziej nasyconymi kolorami. Dodatkowo, dzięki Dolby Vision oraz HDR10+ zakres jasności, głębi i kontrastu poszerza się, zapewniając wrażenia wizualne HDR.

dxm1ved

Technologia Dolby Vision powoduje, że telewizja HDR zyskuje jeszcze bardziej nasycone kolory i głęboką czerń. Dolby Vision całkowicie odmienia doznania kina domowego. Ożywia obraz dramatyzmem, niespotykaną jasnością, kolorem, kontrastem i efektem trójwymiarowości. Zaawansowane możliwości tej technologii pozwalają zobaczyć więcej, niż na to pozwala zwykła telewizja.

dxm1ved

Podziel się opinią

Share
dxm1ved
dxm1ved
Więcej tematów