Nowe telewizory TCL serii EP. Duże i niedrogie modele z Android TV

Nowe telewizory TCL serii EP. Duże i niedrogie modele z Android TV
Źródło zdjęć: © WP.PL | Arkadiusz Stando
Arkadiusz Stando

23.07.2019 16:34, aktual.: 24.07.2019 10:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TCL przedstawia nową linię telewizorów EP68, EP66 oraz EP64. Każdy z nich oparty jest o Android TV, charakteryzuje się nowoczesnym designem czy świetnie odwzorowuje kolory. Oprócz jakości obrazu, nowe modele TCL zaskakują także cenowo.

Najnowsze telewizory TCL EP zrobiły na nas wrażenie. Nie tylko są wyposażone w wysokiej jakości standardy, ale też ich cena nie jest wygórowana. Nic dziwnego, że firma tak szybko rośnie na rynku i aktualnie jest już drugim sprzedawcą telewizorów LED na świecie.

Oprócz telewizorów, TCL przedstawia także nową platformę sztucznej inteligencji TCL AI-IN. Oprócz aplikacji i oferty rozrywkowej, telewizory TCL z TCL AI-IN wykorzystują inteligentną funkcję sterowania głosem - mogą zostać zintegrowane z innymi produktami marki.Dzięki TCL AI-IN poprawia się jakość dźwięku odtwarzania, a funkcje sterowania głosem z dużej odległości dodatkowo poszerzają parametry eksploatacyjne odbiorników. Platforma TCL AI-IN jest kompatybilna z Google Assistant.

TCL EP - nowa seria telewizorów

TCL EP64, EP66 i EP68 to kolejno coraz mocniejsze wersje jednej linii. Każdy z telewizorów posiada Android TV, oraz jakość ekranu 4K HDR. A więc użytkownicy takiego sprzętu będą mogli korzystać ze wszystkich możliwości smart TV, czyli Asystenta Google, wprowadzania głosowego, oglądać Netflixa czy HBO. Oczywiście tych opcji jest znacznie więcej.

TCL EP68 - najwyższy standard, a cena akceptowalna

Najmocniejszy z prezentowanych serii, czyli TCL EP68 będzie dostępny w rozmiarach 50"(2199 zł), 55"(2699 zł) i 65"(3899 zł). EP68 to najwyższe standardy HDR (HDR 10/HDR HLG/HDR 10+/Dolby Vision), dzięki którym konsument będzie mógł korzystać z możliwości 4K HDR i oglądać treści o podwyższonej tonalności, kolorystyce i precyzji bez względu na źródło pobierania obrazu (transmisja telewizyjna, streaming materiałów wideo itd.).

Obraz
© Materiały prasowe | TCL

TCL EP68 wykorzystuje także technologię Dolby Atmos, która odpowiada za doskonałą jakość dźwięku. Realistycznie wychwytuje dźwięk powodowany ruchem najmniejszego przedmiotu i tworzy wokół nas immersyjne i precyzyjne doświadczenie dźwiękowe.

Co ważne - telewizory EP68 są bardzo wąskie i eleganckie. Ekran kryje się w ultra-cienkiej ramie (6mm), w obudowie z polerowanego metalu. Wejścia na kable umieszczono z boku, a więc możemy łatwo powiesić telewizor na ścianie. Natomiast podstawkę umieszczono centralnie, przez co mieści się nawet na niewielkich meblach.

TCL EP66 - średnia klasa, ale wciąż czuć moc

Seria EP66, to również ultra-cienkie telewizory, ukryte w metalowych ramkach. Tu również mamy do czynienia z rozdzielczością obrazu 4K HDR. Telewizory będą dostępne rozmiarach 43"(1699 zł), 50"(1999 zł), 55"(2499zł), 65"(3299 zł) oraz 75"(6499zł).

Obraz
© WP.PL

Funkcja SMART HDR sprawia, że obrazy wyświetlane w standardowym zakresie tonalności (SDR) zyskują jakość HDR, a widz może oglądać ulubione treści w standardzie jakościowym najwyższej klasy. SMART HDR potrafi również dynamicznie poprawiać macierzyste treści HDR i dostosowywać je do parametrów ekranu.

TCL EP64 - tańszy model, ale wciąż trzyma jakość

Podobnie jak całą rodzinę produktową, serię EP64 charakteryzują eleganckie i cienkie kształty i jakość obrazu 4K HDR. Tutaj jednak telewizory ubrano w plastikową obudowę. Ale dzięki temu będą znacznie tańsze, od pozostałej części nowych telewizorów. Seria EP64 obejmuje modele 43" (1599 zł), 50"(1899 zł), 55"(2299 zł) i 65"(3199 zł).

Obraz
© Materiały prasowe | TCL

Najnowszym standardem przyjętym do odtwarzania treści w 4K UHD jest szeroki zakres tonalny (High Dynamic Range), który znacznie poszerza zarówno tonację, jak i kolorystykę obrazu. W połączeniu z technologią szerokiej palety barw (Wide Color Gamut) rozwiązanie gwarantuje wyjątkowo obszerny zakres tonalny, z czystszymi i bardziej nasyconymi kolorami. Dodatkowo, dzięki Dolby Vision oraz HDR10+ zakres jasności, głębi i kontrastu poszerza się, zapewniając wrażenia wizualne HDR.

Technologia Dolby Vision powoduje, że telewizja HDR zyskuje jeszcze bardziej nasycone kolory i głęboką czerń. Dolby Vision całkowicie odmienia doznania kina domowego. Ożywia obraz dramatyzmem, niespotykaną jasnością, kolorem, kontrastem i efektem trójwymiarowości. Zaawansowane możliwości tej technologii pozwalają zobaczyć więcej, niż na to pozwala zwykła telewizja.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)