Tajemniczy No Frost

Tajemniczy No Frost10.09.2015 15:46
Tajemniczy No Frost
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

Większość z nas słyszała o systemie No Frost. Jednak nie każdy wie, czym tak naprawdę jest ta funkcja oraz w jaki sposób może wpływać na użytkowanie kuchennego AGD. Czy lodówki bezszronowe są warte wydawania pieniędzy? Czy powyższy system sprawdza się lepiej niż tradycyjne tańsze rozwiązania?

Co to jest No Frost?

Podstawową zasadą jego działania jest odpowiednia wymiana powietrza oraz kontrola wilgotności we wnętrzu urządzenia i niedopuszczenie do osadzania się szronu na ściankach. Jest to możliwe dzięki specjalnym wentylatorom i przewodom, które powodują osuszanie i ciągłą wymianę powietrza wewnątrz lodówki.

Brak rozmrażania

Osoby, które choć raz rozmrażały lodówkę wiedzą, że jest to proces czasochłonny i pracochłonny. Poza tym, jeśli nie rozmrozimy prawidłowo urządzenia, może to doprowadzić do tego, że sprzęt przestanie prawidłowo działać. Dość istotne są również wydatki za energię elektryczną. Nierozmrożona lodówka zużywa więcej energii, co oczywiście wpływa na wysokość rachunków. Ponadto gruba warstwa lodu niejednokrotnie zmniejsza powierzchnię użytkową zamrażarki.

288766379296110739
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Lodówki z systemem No Frost nie wymagają od nas przykrego obowiązku rozmrażania sprzętu. Dzięki temu oszczędzamy nie tylko swój cenny czas, ale i czyszczenie jej nie będzie się wiązać z tak dużym nakładem pracy. Nawet jeśli zdarzy się jakieś zabrudzenie, to wystarczy je usunąć za pomocą wilgotnej szmatki z kuchennym detergentem.

Dłuższa świeżość produktów

Przechowywane w lodówce produkty spożywcze zyskują dzięki systemowi No Frost. Im mniejsza wilgotność panuje we wnętrzu urządzenia, tych chłodzona żywność wolniej traci świeżość i na dłużej zachowuje swoje oryginalne barwy i zapachy.

Wady systemu No Frost

Jak każdy system, także i No Frost ma swoje minusy. Niestety ciągłe wentylowanie i osuszanie powietrza powoduje wysuszanie się produktów w lodówce. W związku z powyższym, wymaga to prawidłowego ich przechowywania w szczelnych zamkniętych pudełkach. Zdarza się również tak, że agregaty niektórych modeli z systemem No Frost mogą być minimalnie głośniejsze niż tradycyjne lodówki.

Przy zakupie lodówki z systemem No Frost warto zwrócić uwagę na to, czy obie komory chłodziarko - zamrażarki wyposażone są w ten system. Zdarzają się takie modele, które posiadają bezszronową zamrażarkę.
Poniżej prezentujemy przykładowe lodówki z systemem No Frost.

_ Samsung RB-31 FERNBSA _

288766379296503955
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

Prezentowany model należy do klasy energetycznej A+++. Pojemność użytkowa lodówki Samsung wynosi 304 litry (206 przypada na chłodziarkę, a 98 na zamrażarkę). Producent wzbogacił urządzenie alarmem otwartych drzwi oraz powłoką antybakteryjną, która ogranicza rozwój bakterii i grzybów. Warto wspomnieć również o możliwości obustronnego montażu drzwi lodówki. Urządzenie kupimy w cenie 2058 zł.

_ Bosch KGN39VL31E _

288766379296700563
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

Chłodziarko-zamrażarka Bosch KGN39VL31E o pojemności całkowitej 354 litrów, cechuje się dużą wydajnością oraz eleganckim wyglądem. Zamrażarka została wyposażona w technologię ChillerBox, która umożliwia trzymanie mięsa do dwóch razy dłużej, natomiast system MultiAirflow zadba o równomierne chłodzenie całej objętości chłodziarki. Urządzenie należy do klasy energetycznej A++ i posiada elektroniczną regulację temperatury. Lodówkę firmy Bosch kupimy w cenie 1895 zł.

_ Beko GN 163220X _

288766379296897171
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

Kolejny urządzenie to lodówka firmy Beko o pojemności 630 litrów (349 litry przypadają na chłodziarkę, a 190 na zamrażarkę). Sprzęt został wyposażony w sterowanie elektroniczne i należy do klasy energetycznej A+. Dodatkowo producent wzbogacił urządzenie m.in. w powłokę antybakteryjną oraz alarm otwartych drzwi. W lodówce znajdziemy również filtr zapachowy, który chroni wnętrze lodówki przed przykrymi zapachami oraz komorę zero, która służy do przechowywania szybko psujących się produktów. Urządzenie kupimy w cenie 2700 zł.

288766379297028243
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

_ Hotpoint-Ariston E4D AA B C _

Nasze zestawienie zamyka chłodziarko - zamrażarka firmy Hotpoint-Ariston, która należy do klasy energetycznej A+. Pojemność całkowita wynosi 402 litry, z czego 292 litry przypadają na chłodziarkę, natomiast 110 litrów na zamrażarkę. Prezentowany model posiada funkcję Super Cool, która skutecznie obniża temperaturę, wewnątrz chłodziarki. Natomiast zamrażarka w ciągu doby jest w stanie zamrozić 9 kg żywności. W przypadku konieczności szybkiego zamrożenia produktów można skorzystać z funkcji Super Freeze i obniżyć temperaturę zamrażarki o 6 stopni C. Po skończonym procesie zamrażania, temperatura automatycznie ustawia się na wcześniej zaprogramowanym poziomie. Lodówkę firmy Hotpoint-Ariston kupimy w cenie 2650 zł.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)