Tablety nas stresują. Nie mają szans z komputerami!

Tablety nas stresują. Nie mają szans z komputerami!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

28.03.2012 08:57, aktual.: 28.03.2012 11:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystkich tabletów - zarówno iPadów, jak i innych wyposażonych w systemy operacyjne Android oraz Windows - zostanie sprzedanych w 2012 roku na świecie 90 mln sztuk.

Analitycy z firmy IDC stwierdzili, że wszystkich tabletów - zarówno iPadów, jak i innych wyposażonych w systemy operacyjne Android oraz Windows - zostanie sprzedanych w 201. roku na świecie 90 mln sztuk. W 2015 roku liczba sprzedanych tabletów wyniesie 140 mln.

Jednak mimo takiej ekspansji tabletów sprzedaż komputerów PC rośnie, nie spada. Według analityków z firmy Gartner na świecie w obecnym roku do wysyłki trafi 36. mln komputerów PC - o 4,4 proc. więcej niż w roku 2011. W 2013 roku liczba sprzedanych komputerów PC przekroczy 400 mln. Wzrośnie liczba sprzedawanych komputerów przenośnych wszystkich typów (notebook, netbooki i ultrabooki) kosztem desktopów, ale zjawisko to jest widoczne od 5-7 lat.

Jak zauważają analitycy tablety nie mogą przejąć wszystkich funkcji komputerów PC. Dla pracownika biurowego lub mobilnego, który pracuje w systemie informatycznym firmy, czyta e-maile i odpowiada na nie, przygotowuje prezentacje czy tworzy dokumentację lub arkusze kalkulacyjne, charakterystyczne jest stałe używanie klawiatury. Używanie przez dłuższy czas wirtualnej klawiatury na ekranie dotykowym tabletu męczy, zmniejsza wydajność pracy i stresuje użytkownika.

Rozdzielczość ekranu tabletów z reguły jest też niższa niż ekranów notebooków, co jest ważne, zwłaszcza przy pracy wymagającej dobrego rozpoznania szczegółów jak np. odczytywanie i projektowanie grafik.

Zdaniem analityków rosnąca sprzedaż tabletów zarówno dla użytkownika domowego, jak i firmowego spowodowana jest zamawianiem tych urządzeń na potrzeby pracowników nie wykonujących dużej ilości pracy twórczej, np. tworzenia nowych dokumentacji, takich jak mobilni handlowcy oraz menadżerowie. W perspektywie kilku najbliższych lat, tablety w firmach staną się „drugimi komputerami”, obok notebooków lub w firmach o zaostrzonych wymogach bezpieczeństwa –. desktopów PC.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)