Tablet Samsung Galaxy Tab już jest! IFA 2010

Tablet Samsung Galaxy Tab już jest! IFA 2010

02.09.2010 11:59, aktual.: 02.09.2010 16:20

Samsung Electronics zaprezentował długo oczekiwanego konkurenta iPada - Tablet Samsung Galaxy Tab (Model: GT-P1000). Pierwszy w ofercie firmy tablet, oparty na systemie Android 2.2.

Dzięki 7-calowemu wyświetlaczowi, nowy tablet zapewnia wygodę przeglądania stron internetowych, a kolorystyka i głębia barw sprawia, że oglądanie na Galaxy Tab filmów i zdjęć to przyjemne doświadczenie. Dzięki Galaxy Tab, użytkownicy mogą być w stałym kontakcie ze światem, ponieważ zoptymalizowany interfejs urządzenia pozwala obsługiwać pocztę elektroniczną, nawiązywać połączenia telefoniczne i wideo, a także wysyłać wiadomości SMS/MMS oraz korzystać z serwisów społecznościowych.

_ "Galaxy Tab jest wyjątkową propozycją w powstającej właśnie klasie urządzeń mobilnych. Błyskawiczny rozwój w tej kategorii napędzany jest chęcią wykorzystania jej nieograniczonego potencjału. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu urządzeń mobilnych, Samsung może na bieżąco zaspokajać stale rosnące potrzeby użytkowników" - powiedział JK Shin, prezes działu Mobile Communications w Samsung Electronics. "Tablet Samsung Galaxy Tab został zaprojektowany tak, aby umożliwić konsumentom maksymalne wykorzystanie potencjału internetu niezależnie od tego gdzie się znajdują. Tablet Samsung Galaxy Tab to nowy kierunek na rynku. Uważamy, że to dopiero początek innowacji w dziedzinie urządzeń Smart Media" _.

Obraz
© (fot. Samsung)

Mobilne multimedia
Tablet Samsung Galaxy Tab oferuje szeroki wachlarz funkcji mobilnych. Na 7-calowym ekranie TFT-LCD można oglądać filmy, przeglądać zdjęcia, czytać książki lub udostępniać dokumenty. Lekka (380g) konstrukcja oraz optymalne wymiary tabletu sprawiają, że jest on doskonałym urządzeniem przenośnym.

Dzięki zastosowaniu unikalnych narzędzi, Galaxy Tab, stanie się również podręcznym centrum rozrywki. Aplikacja Readers Hub ułatwi dostęp do bogatej cyfrowej biblioteki, w której znajdują się dzieła literatury klasycznej, najnowsze bestsellery oraz materiały pomocnicze. Dodatkowo narzędzie Media Hub zapewnia stały dostęp do najnowszych filmów i wideoklipów. Fani muzyki będą mogli natomiast skorzystać z możliwości jakie daje Music Hub, który ma według Samsunga zmienić urządzenie w przenośną szafę grającą.

Funkcje komunikacyjne
Dzięki zastosowaniu standardu 3. HSUPA, 802.11n Wi-Fi oraz Bluetooth 3.0, urządzenie gwarantuje szybkie i stabilne połączenie w każdej sytuacji. Użytkownicy dostają do ręki rozwiązanie, które zapewni im nowe możliwości korzystania z internetu, tworzenia treści i komunikacji. Galaxy Tab został wyposażony w program Adobe Flash Player 10.1, który umożliwi przeglądanie wszystkich stron internetowych, czego na próżno szukać w iPadzie.

Możliwość prowadzenia wideokonferencji oraz korzystania z poczty elektronicznej na 7-calowym ekranie sprawia, że komunikacja staje się bardziej wydajna. Galaxy Tab sprawdza się idealnie również w kategorii komunikacji głosowej. Może z powodzeniem posłużyć jako telefon stacjonarny lub komórkowy, z którego, za pośrednictwem zestawu Bluetooth, można korzystać nawet podczas jazdy samochodem.

Obraz
© (fot. Samsung)

Zaplecze sprzętowe
Tablet Samsung Galaxy Tab działa w oparciu o procesor aplikacyjny Cortex A8 1.0GHz, który zapewnia stabilną pracę urządzenia. Urządzenie zostało wyposażone w dwie kamery. Dzięki pierwszej (1,3 MP), wbudowanej w przedni panel, tablet gwarantuje wygodne korzystanie z funkcji połączeń wideo w standardzie 3G. Natomiast druga (3MP), znajdująca się z tyłu urządzenia umożliwia robienie zdjęć i nagrywanie filmów.

Galaxy Tab narzędzia:

Samsung GALAXY Tab oferuje szeroki wachlarz aplikacji i rozwiązań, które usprawnią codzienne obowiązki. Dostęp do serwisu Android Market pozwala użytkownikom pobierać praktyczne programy i w dowolny sposób personalizować swoje urządzenie. Dodatkowo tablet wyposażony został w fabrycznie zainstalowane narzędzia zaprojektowane dla smartfonów i urządzeń Smart Media Samsunga.

• Readers Hub –. Samsung Readers Hub to narzędzie, które łączy aplikacje do odczytu dokumentów, takich jak eBooki, czasopisma i gazety. Na potrzeby użytkowników oddawane jest jednorodne i intuicyjne środowisko obejmujące takie sekcje, jak „Moja biblioteka”, „Sklep” i „Odczyt”. Z chwilą pojawienia się urządzenia w sklepach dostępne będą ponad 2 miliony książek w 20 językach, 1600 gazet w 47 językach.

• Usługi mobilne Google –. Dzięki współpracy z Google Android, GLAXY Tab zapewnia dostęp do usług, takich jak Google Maps Navigation (Beta) czy Google Goggles. Google Maps pomoże znaleźć niemal każdą lokalizację, a intuicyjna funkcja wyszukiwania głosowego pozwala szybko i wygodnie korzystać z możliwości aplikacji. Google Goggles daje użytkownikom możliwość wyszukiwania wizualnego. Wystarczy skierować kamerę na charakterystyczny budynek czy dzieło sztuki, a urządzenie znajdzie w sieci informacje dotyczące jego historii czy opisu.

Tablet Samsung Galaxy Tab trafi do sklepów w Europie i w Korei w połowie września. Cena na Polskim rynku nie została jeszcze ujawniona.

Samsung Galaxy Tab (GT-P1000) - specyfikacja produktu:

Sieć 2.5G (GSM/ GPRS/ EDGE) : 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz 3G (HSUPA 5.76Mbps) : 900 / 1900 / 2100 MHz
System operacyjny Android 2.2
Wyświetlacz 7.0” wyświetlacz TFT-LCD, WSVGA (rozdzielczość 1024 x 600 pikseli)
Procesor Procesor aplikacyjny Cortex A8 1.0GHz z PowerVR SGX540
Kamera Kamera 3 MP oraz przednia kamera 1,3 MP do telefonii wideo
Funkcje dodatkowe Dostęp do Android Market i Samsung Apps, gdzie pobrać można więcej aplikacji i treści
Narzędzia: Readers Hub, Media Hub , Music
Hub, Social Hub
Obsługa odtwarzacza Adobe Flash 10.1 Odtwarzanie filmów Full HD
Thinkfree Office
Swype
Hybrid Widget

Łączność
Złącze 30 pin / micro SD
WiFi 802.11. / Bluetooth 3.0

Pamięć
Pamięć wewnętrzna 16GB / 32GB i do 32GB pamięci zewnętrznej
4GB NAND Flash dla aplikacji zewnętrznych + 4GB SDRAM dla procesora aplikacyjnego + 1GB SDRAM dla procesora modemu
Wymiary 190,09 x 120,45 x 11,98mm, 380g
Bateria 4000 mAh (7 godzin odtwarzania wideo)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)