Szkoła nie uczy dzieci internetu

Szkoła nie uczy dzieci internetu
Źródło zdjęć: © SXC.hu

27.11.2013 09:42, aktual.: 27.11.2013 10:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szkoła nie uczy bezpiecznego korzystania z sieci, choć ryzykowne zachowania online są wśród uczniów powszechne

Jaką wiedzę na temat zagrożeń w sieci mają uczniowie mazowieckich gimnazjów i liceów, sprawdziły Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych wspólnie z rzecznikiem praw dziecka oraz Naukową i Akademicka Siecią Komputerową.

Wyniki nie pozostawiają złudzeń. Zaledwie 4 proc. uczniów przyznało, że tego, jak korzystać z sieci, nauczyło się w szkole. Jednocześnie badanie pokazało, że wielu młodych ludzi, korzystając z internetu, podejmuje ryzykowne zachowania. Szkoły nie chcą lub nie potrafią zastąpić rodzice. Blisko 8. proc. ankietowanych uczniów przyznało, że mama czy tata nie interesują się tym, co robią w sieci.

Michał Chrzanowski, dyrektor Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, która dba o bezpieczeństwo w sieci, po analizie wyników badań mazowieckich uczniów nie ma wątpliwości:

- Młodzi użytkownicy rozwijają swoje umiejętności dotyczące korzystania z internetu, ale nie zwiększają swojej świadomości. Stają się po prostu doskonalszymi konsumentami, ale nadal nie znają ani reguł otaczającego ich świata cyfrowego, ani grożących tam niebezpieczeństw - - mówi Chrzanowski.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)