StoreVirtual VSA: serwer + oprogramowanie = rozwiązanie!

StoreVirtual VSA: serwer + oprogramowanie = rozwiązanie!

StoreVirtual VSA: serwer + oprogramowanie = rozwiązanie!
Źródło zdjęć: © materiały partnera
13.05.2016 15:28, aktualizacja: 16.05.2016 12:52

Czy słyszeliście o trendzie Software Defined Storage (SDS)? Pamięć definiowana programowo coraz częściej stanowi interesującą alternatywę dla tradycyjnych, silosowych rozwiązań storage’owych. Poznajcie StoreVirtual VSA - wiodące na rynku rozwiązanie od Hewlett Packard Enterprise.

Obraz
© (fot. materiały partnera)

Software Defined Storage (SDS) to każde rozwiązanie pamięciowe, które oferuje kompletny zestaw funkcji w postaci programowej możliwych do wykorzystania na dowolnej powszechnie dostępnej platformie sprzętowej. Innymi słowy: serwer plus oprogramowanie równa się ROZWIĄZANIE. Należy przy tym zauważyć, że oprogramowanie ma być maksymalnie niezależne od sprzętu, czyli działać na dowolnym serwerze dowolnego producenta i na dowolnej platformie wirtualizacyjnej.

W skrócie: rozpakowujemy maszynę wirtualną z VSA na naszym serwerze. Podłączamy datastore o wielkości odpowiednio dobranej do licencji - 1, 4, 10 lub 50 TB przestrzeni użytkowej - i już po chwili możemy korzystać z niej jak z macierzy klasy enterprise. Przygotowałem krótki film pokazujący, jak łatwo zaimplementować to rozwiązanie.

Każda maszyna dysponuje pełnym kompletem funkcjonalności kluczowych dla nowoczesnej pamięci masowej. Najważniejsze z nich to thin provisioning, automatyczny tiering danych czy replikacja synchroniczna – wszystko to, co charakteryzuje dojrzałe rozwiązania sprzętowe.

Każda maszyna wirtualna z podłączonymi do niej zasobami dyskowymi stanowi jeden wirtualny kontroler macierzy. Łącząc kontrolery w klaster tworzymy jedną, wysokodostępną macierz dyskową. HPE StoreVirtual VSA umożliwia połączenie do 16 wirtualnych maszyn w jedno urządzenie logiczne, zapewniając przy tym liniową skalowalność pojemności i wydajności. Każdy kolejny węzeł nie tylko zwiększa pojemność, ale także dodaje mocy obliczeniowej.

Oprogramowanie HPE StoreVirtual VSA jest dostępne na rynku od prawie dziewięciu lat i doczekało się ponad miliona wdrożeń na całym świecie. O jego dużej popularności decyduje przede wszystkim prostota obsługi oraz wysoka elastyczność. Nie bez znaczenia jest także atrakcyjna cena. Potrzeba obniżania kosztów przy jednoczesnym zachowaniu walorów funkcjonalnych oraz wymaganego poziomu bezpieczeństwa sprawia, że pamięci SDS to idealne rozwiązanie dla klientów, których budżety IT są mocno napięte. Łatwa dostępność infrastruktury serwerowej o dużej mocy oraz powszechna wirtualizacja pozwalają w prosty sposób implementować tego typu rozwiązania, bez konieczności inwestycji w dedykowany sprzęt do przechowywania danych.

Korzystasz z wirtualizacji? Wypróbuj HPE StoreVirtual VSA na swoim serwerze! Bezpłatna licencja (1TB) do pobrania tutaj

Obraz
© (fot. materiały partnera)

autor: Piotr Bator - Konsultant Techniczny HPE

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)