Spotify dostępny w Polsce. Muzyka za darmo

Spotify dostępny w Polsce. Muzyka za darmo

Spotify dostępny w Polsce. Muzyka za darmo
12.02.2013 15:55, aktualizacja: 13.02.2013 09:11

Spotify to serwis muzyczny, który oferuje streaming utworów muzycznych przez internet

Muzyki ze Spotify można słuchać na komputerze, smartfonie, tablecie, za pomocą kina domowego, domowego centrum rozrywki i wielu innych urządzeń, choć opcja odtwarzania na urządzeniach mobilnych jest dodatkowo płatna. Wystarczy wyszukać wybranego artystę, album lub nagranie i włączyć ‘Play’. Serwis daje również możliwość przeglądania czego słuchają nasi znajomi, artyści czy sławne osoby. Jeśli nie wiemy czego dokładnie chcemy posłuchać, zawsze możemy skorzystać z radia Spotify.

Spotify oferuje również szereg funkcji społecznościowych - możemy dzielić się muzyką ze znajomymi z Facebooka i Twittera, zamieszczać ją na swoim blogu lub wysyłać mailem. Można także obserwować, czego słuchają inni. Aby korzystać ze Spotify, należy założyć konto w usłudze lub zalogować się za pomocą loginu i hasła używanych w serwisie Facebook.

Abonamenty Spotify:

Spotify Free - zupełnie darmowy i natychmiastowy dostęp do muzyki na komputerze. Wiąże się z odtwarzaniem reklam.

Spotify Unlimited - nieograniczony dostęp do muzyki, bez reklam, na komputerze za 9,9. zł miesięcznie.

Spotify Premium - to najbardziej rozbudowana wersja Spotify. Z usługi można korzystać na wszystkich urządzeniach, ściągać i słuchać w trybie offline. Najwyższa jakość nagrań, bez reklam za 19,9. zł miesięcznie.

Spotify jest największym tego typu serwisem, który odniósł globalny sukces. Ma około 2. milionów aktywnych użytkowników i ponad 5 milionów subskrybentów korzystających z płatnych kont w 20 państwach na całym świecie. Spotify został założony w Szwecji w 2008 roku przez Daniela Eka i Martina Lorentzona, którzy chcieli stworzyć lepszą, wygodniejszą i przede wszystkim legalną alternatywę dla piractwa muzycznego. Spotify generuje dochody właścicielom praw autorskich - od momentu powstania firma wypłaciła wydawcom i wytwórniom muzycznym, którzy reprezentują poszczególnych artystów i twórców ponad pół miliarda dolarów. Serwis jest obecnie drugim największym w Europie źródłem muzyki w formie cyfrowej przynoszącym dochody wytwórniom (IFPI, kwiecień 2011).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)