Smartfony w służbie US Army

Smartfony w służbie US Army

Smartfony w służbie US Army
Źródło zdjęć: © CHIP
19.07.2011 13:07, aktualizacja: 19.07.2011 16:43

Armia Amerykańska chce być na czasie z rozwojem techniki. Rozważa wykorzystanie smartfonów na polu bitwy. Ich testy, wraz z tabletami, właśnie się kończą.

Armia przetestowała ponad 30. smartfonów z iOS-em, Androidem i Windows Phone. Badane są też tablety Della i HP. Ich celem nie jest zastąpienie tradycyjnych form komunikacji poprzez radio, a być jedynie uzupełnieniem podstawowego sprzętu. Smartfony są wykorzystywane do SMS-owania raportów, wysyłania zdjęć z tagiem geolokacyjnym, sprawdzania map i szybkiego informowania o sytuacji na froncie. Wiemy już, że z uwagi na usterki i problemy z połączeniem, wyeliminowano z konkursu smartfon Samsunga z Androidem. Modelu, niestety, nie podano.

Obraz
© (fot. CHIP)

Armia wyłoni dwie mobilne platformy. Windows Phone jest testowany, ale najprawdopodobniej padnie na iOS-a i Androida. Większa ilość mobilnych platform, niż dwie, byłaby kłopotliwa z uwagi na konieczność opracowania dla nich specjalnych aplikacji. Z kolei przywiązanie do jednej platformy stanowi ryzyko związane z ewentualnym złamaniem któregoś z systemów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Chińska nastolatka odda dziewictwo za iPhone'a 4"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)