Skandal. Facebook prosi użytkowników o hasło do konta e-mail

Skandal. Facebook prosi użytkowników o hasło do konta e‑mail

Skandal. Facebook prosi użytkowników o hasło do konta e-mail
Źródło zdjęć: © flickr.com
Arkadiusz Stando
03.04.2019 09:19, aktualizacja: 03.04.2019 10:09

Poziom bezczelności Facebooka właśnie przebił granice absurdu. Wygląda na to, że serwis zaczął pytać użytkowników o hasła do ich poczty e-mail. Do sprawy dotarł ekspert od bezpieczeństwa w sieci.

Specjalista od cyberbezpieczeństwa, o pseudonimie "e-sushi" poinformował o sprawie 1 kwietnia, za pośrednictwem Twittera. Ale nie myślcie, że to prima aprilis. W komentarzu do posta, "e-sushi" zaznaczył, że to nie żart. Facebook poprosił go o podanie hasła, do jego prywatnego konta e-mail.

Niedawno Facebook poinformował świat o tym, jak w niewłaściwy sposób przetrzymywał hasła użytkowników, co powodowało zagrożenie ich wycieku. Teraz, jeśli chcecie założyć konto, portal może poprosić was o hasło do konta e-mail. Cynicznie mówiąc, chcą przetrzymywać jeszcze więcej waszych danych w niewłaściwy sposób.

Facebook prosi o hasło do maila, ale po co?

Po co Facebookowi hasło do maila? Jak informuje "e-sushi", w ten sposób serwis miałby potwierdzić wiarygodność jego skrzynki. Czyli nie wystarczy już odebranie maila od Facebooka i przepisanie zawieranego w nim kodu.

Nigdy tego nie róbcie. To pewnie oczywiste, ale nie podawajcie nikomu swoich haseł. Zachowajcie czujność za każdym razem, gdy jakaś strona prosi was o wrażliwe dane. Portal taki jak Facebook nie ma prawa wymagać od was hasła do jakichkolwiek innych kont z poza jego serwisu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (141)