Siemens Gigaset C470 IP

Siemens Gigaset C470 IP

Siemens Gigaset C470 IP
03.01.2008 19:18

Siemens wprowadza na rynek telefon Gigaset C470 IP, rozszerzając ofertę hybrydowych telefonów służących do rozmów zarówno przez stacjonarną sieć telefoniczną, jak i przez Internet (VoIP).

Podobnie jak w przypadku pozostałych telefonów Gigaset IP, do konfiguracji nie jest wymagany komputer PC. Jednym przyciskiem można zadecydować, czy rozmowa ma być przeprowadzona przez linię stacjonarną, czy Internet. Użytkownicy telefonu otrzymują dostęp do dodatkowych usług, takich jak książka telefoniczna on-line, prognoza pogody, czy serwis informacyjny.

Konfiguracja telefonu jest dość prosta, po wyborze operatora telefonii internetowej z poziomu menu słuchawki, odpowiednie ustawienia zostają załadowane automatycznie i konieczne jest jedynie wpisanie nazwy użytkownika i hasła przypisanego do konta VoIP. Telefon obsługuje do 6 kont VoIP, także od różnych operatorów, przy czym można prowadzić dwie rozmowy VoIP i jedną przez sieć stacjonarną jednocześnie. Dzięki możliwości zalogowania 6 słuchawek, telefon może pełnić funkcję prostej centralki PBX.

Wspólnie z firmą MeteoGroup, Siemens oferuje serwis pogodowy: zamiast standardowego wygaszacza ekranu w trybie czuwania, na wyświetlaczu telefonu pojawia się prognoza pogody. Parametry, takie jak np. lokalizacja użytkownika, można ustawić poprzez stronę internetową _ www.gigaset.net/myaccount _. Wbudowany czytnik RSS pozwala na otrzymywanie najnowszych wiadomości wprost na wyświetlacz telefonu. Dodatkowo, obsługa protokołu POP3 daje możliwość powiadomienia o nowych wiadomościach e-mail przychodzących na naszą skrzynkę. Powiadomienie zawiera informację o nadawcy, godzinie i dacie oraz temacie wiadomości.

Dzięki energooszczędnym zasilaczom, w które wyposażone są nowe Gigasety z serii ECO-DECT, telefony te zużywają 60% mniej energii w porównaniu ze zwykłymi telefonami bezprzewodowymi Siemensa. Dodatkowo, regulują moc transmitowanych fal radiowych w zależności od odległości słuchawki od stacji bazowej.

Gigaset C470 IP posiada czarny, błyszczący panel czołowy wraz ze srebrną, podświetlaną klawiaturą oraz kolorowy ekran. Komfort dodatkowo podnosi wyposażenie w zestaw głośnomówiący, książę telefoniczną na 150 numerów oraz gniazdo 2,5 mm na zewnętrzny zestaw słuchawkowy.

Telefon Gigaset C470 IP jest już dostępny na rynku polskim w sugerowanej cenie 399 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)