Trwa ładowanie...
d25t06l
Internet

Selfie, by się potwierdzić. Tak Facebook chce sprawdzać użytkowników

Facebook prosi niektórych użytkowników o przesłanie selfie. W ten sposób chce potwierdzać, czy z konta rzeczywiście korzysta człowiek.
Share
Zrób selfie, żeby odblokować konto na Facebooku
Zrób selfie, żeby odblokować konto na FacebookuŹródło: Pixabay.com
d25t06l

Niektórzy użytkownicy podczas logowania mogą zostać poproszeni o… selfie. Facebookowy system w ten sposób przeanalizuje, czy właściciel konta to człowiek, czy może reklamowy lub polityczny bot. A tych przecież w mediach społecznościowych nie brakuje.

Facebook zapewnia, że ta metoda weryfikacji stosowana ma być wyłącznie w przypadku podejrzanych kont, co do których aktywności są wątpliwości. Po weryfikacji zdjęcia natychmiast mają zniknąć z serwerów.

A co jeśli system się pomyli i nie zaakceptuje przesłanej fotki? Należy pamiętać, że Apple również zachwalał swój system FaceID, tymczasem po premierze nowego iPhone’a zdarzały się pewne problemy z rozpoznawaniem użytkownika. Oby w przypadku Facebooka wpadek nie było i konto nie zostało na jakiś czas zablokowane, bo system miał wątpliwości co do zdjęć. Szczególnie, gdy “podejrzanym” będzie zupełnie niewinny użytkownik. Tym bardziej że nie każdy ma na Facebooku swoje zdjęcia i może nie chcieć podawać je dalej - nawet, jeżeli mają zostać po chwili usunięte...

d25t06l

Podziel się opinią

Share
d25t06l
d25t06l
Więcej tematów