Selfie, by się potwierdzić. Tak Facebook chce sprawdzać użytkowników

Selfie, by się potwierdzić. Tak Facebook chce sprawdzać użytkowników

Selfie, by się potwierdzić. Tak Facebook chce sprawdzać użytkowników
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Adam Bednarek
30.11.2017 10:46

Facebook prosi niektórych użytkowników o przesłanie selfie. W ten sposób chce potwierdzać, czy z konta rzeczywiście korzysta człowiek.

Niektórzy użytkownicy podczas logowania mogą zostać poproszeni o… selfie. Facebookowy system w ten sposób przeanalizuje, czy właściciel konta to człowiek, czy może reklamowy lub polityczny bot. A tych przecież w mediach społecznościowych nie brakuje.

Facebook zapewnia, że ta metoda weryfikacji stosowana ma być wyłącznie w przypadku podejrzanych kont, co do których aktywności są wątpliwości. Po weryfikacji zdjęcia natychmiast mają zniknąć z serwerów.

A co jeśli system się pomyli i nie zaakceptuje przesłanej fotki? Należy pamiętać, że Apple również zachwalał swój system FaceID, tymczasem po premierze nowego iPhone’a zdarzały się pewne problemy z rozpoznawaniem użytkownika. Oby w przypadku Facebooka wpadek nie było i konto nie zostało na jakiś czas zablokowane, bo system miał wątpliwości co do zdjęć. Szczególnie, gdy “podejrzanym” będzie zupełnie niewinny użytkownik. Tym bardziej że nie każdy ma na Facebooku swoje zdjęcia i może nie chcieć podawać je dalej - nawet, jeżeli mają zostać po chwili usunięte...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)