Satya Nadella nowym prezesem Microsoftu

Satya Nadella nowym prezesem Microsoftu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.02.2014 08:40, aktual.: 05.02.2014 11:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft Corporation poinformował, że Rada Nadzorcza powołała Satya Nadella na stanowisko CEO i członka Rady ze skutkiem natychmiastowym. Nadella wcześniej zajmował stanowisko wiceprezesa działu Cloud and Enterprise w Microsoft.

_ "W obecnym czasie zmian, nie ma lepszej osoby do prowadzenia Microsoft niż Satya Nadella," _ powiedział Bill Gates, założyciel Microsoft i członek Rady Nadzorczej. _ "Satya jest sprawdzonym przywódcą, o najwyższych umiejętnościach technicznych, biznesowej wizji i zdolności do jednoczenia ludzi. Jego wizja, dotycząca tego jak technologia będzie używana i na całym świecie jest dokładnie tym, czego Microsoft potrzebuje wchodząc w kolejny rozdział innowacji produktowych i dalszego rozwoju" _.

Od momentu dołączenia do firmy w 199. roku, Nadella inicjował i koordynował kluczowe projekty strategiczne i techniczne w ramach portfolio produktów i usług firmy, w szczególności ukierunkowane na chmurę i rozwój jednej z największych infrastruktur chmurowych na świecie, na których oparty jest Bing, Xbox, Office i inne usługi. W czasie zarządzania przez niego oddziałem Server and Tools, Microsoft wyprzedził rynek i przejął udziały od konkurentów w tym obszarze biznesowym.

_ "Microsoft jest jednym z tych rzadkich przykładów firm, które autentycznie zrewolucjonizowały świat poprzez technologię. Nie mogę wyobrazić sobie większego zaszczytu, niż powołanie na stanowisko CEO tej firmy," _ powiedział Nadella. _ "Możliwości stojące przed firmą Microsoft są ogromne. Lecz aby je wykorzystać, musimy być skoncentrowani, działać szybko i nadal się rozwijać. Dużą częścią mojej pracy będzie zwiększenie naszych możliwości dostarczania klientom innowacyjnych produktów jeszcze szybciej" _.

_ "Przepracowałem z nim ponad 20 lat i jestem przekonany, że Satya będzie dla Microsoftu właściwym liderem, których przychodzi we właściwym czasie," _ stwierdził Steve Ballmer, który 23 sierpnia 2013 ogłosił, że odejdzie na emeryturę w momencie, kiedy wybrany zostanie jego następca. _ "Miałem wyjątkowy przywilej pracować razem z najbardziej utalentowanymi specjalistami i liderami z całej branży, i wiem, że ich pasja zostanie tylko wzmocniona pod przewodnictwem Satya". _

Microsoft ogłosił także, że Bill Gates, poprzednio Przewodniczący Rady Nadzorczej, obejmie nowe obowiązki w ramach Rady jako Założyciel Firmy i Doradca Technologiczny, i będzie poświęcał więcej czasu sprawom firmy wspierając nowego CEO w kształtowaniu kierunku rozwoju technologii i produktów. John Thompson przejmie rolę Przewodniczego Rady i w dalszym ciągu będzie w niej zasiadał jako niezależny dyrektor.

Obok Nadella, w skład Rady Nadzorczej Microsoft Corporation wchodzą: Steve Ballmer; Dina Dublon, były dyrektor finansowy JPMorgan Chase; Bill Gates; Maria M. Klawe, prezes Harvey Mudd College; Stephen J. Luczo, prezes i dyrektor generalny firmy Seagate Technology PLC; David F. Marquardt, General Partner w August Capital; Charles H. Noski, były Wiceprezes Bank of America Corp; dr Helmut Panke, były Prezes Zarządu BMW Bayerische Motoren Werke AG i John Thompson, dyrektor generalny Virtual Instruments. Siedmiu z dziesięciu członków zarządu jest niezależnych od firmy Microsoft, co jest zgodne z wymogami określonymi w zasadach spółki, które zakładają, że większość ma być niezależna.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)