Sapphire HD 7950 dla użytkowników Apple Mac Pro

Sapphire HD 7950 dla użytkowników Apple Mac Pro
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.03.2013 14:54, aktual.: 19.03.2013 15:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sapphire zaprezentował Radeona z serii HD 7950 dedykowanego użytkownikom komputera Apple Mac Pro. W porównaniu do standardowo stosowanej w poprzednich latach w komputerach Mac Pro karty 8800GT, użytkownik po zainstalowaniu Radeona HD 7950 zyska ponad 200% przyrostu wydajności w grach i nawet 300% przyrostu wydajności w benchmarkach wykorzystujących głównie moc karty graficznej.

Karta posiada technologię zarządzania energią AMD PowerPlay, która zapewnia optymalnie niski pobór prądu podczas gdy komputer jest w stanie spoczynku, a także technologie wspomagające wyświetlanie ostrej grafiki i zapewniające płynną animację w grach z włączonymi takimi funkcjami jak wygładzanie krawędzi czy filtrowanie anizotropowe. Ponadto karta SapphireHD 795. Mac Edition zapewnia wsparcie sprzętowe dla bibliotek OpenGL 4.2 oraz standardu OpenCL 1.2, co przekłada się na wzrost wydajności w wielu aplikacjach na systemie Mac OS X.

Radeon HD 795. Mac Edition wyposażony jest w 3 GB szybkiej pamięci GDDR5. Dwa niezależne potoki wykonawcze (ACE) zapewniają mu wydajność szczytową na poziomie 4,3 teraflopsów. Do zasilenia karty potrzebne są dwa złącza 6-pin. Karta jest kompatybilna z wszystkimi modelami komputerów Apple Mac Pro z lat 2010-2012 wyposażonymi w slot PCI-Express x16.

Karta dzięki zastosowaniu w niej podwójnego BIOS-u współpracuje również z komputerami klasy PC –. w tym celu wystarczy przestawić przełącznik Dual BIOS. Jeden BIOS jest kompatybilny z systemami Mac OS X oraz Windows w trybie bez UEFI, a drugi wspiera system Windows w trybie z UEFI. Do zestawu dołączona jest płyta ze sterownikami dla systemów Windows oraz Mac OS X 10.7.5 (Lion), 10.8.2 (Mountain Lion) i nowszych. Warto podkreślić, że pod systemem Windows wspierane są dodatkowe funkcje, w tym wsparcie dla dekodowania wideo, przesył dźwięku przez HDMI, a także więcej wariantów rozdzielczości.

Cena: 1829 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także