Trwa ładowanie...
d1k9a03

Samsung Z1 - pierwszy smartfon z systemem Tizen

Samsung wprowadza do sprzedaży telefon Z1 - pierwszy smartfon z systemem Tizen. Tizen charakteryzuje się krótkim czasem uruchamiania systemu i szybkim dostępem do aplikacji. Telefon dostępny będzie początkowo w Indiach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samsung Z1 - pierwszy smartfon z systemem Tizen
(Materiały prasowe)
d1k9a03

Interfejs użytkownika w Samsung Z1 jest prosty i łatwy w obsłudze, co w połączeniu z lżejszą (w porównaniu do systemu Android) platformą Tizen zapewnia szybsze i bardziej płynne działanie telefonu. Urządzenie ma dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz, 76. MB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy do 64 GB przy użyciu karty microSD. Źródłem energii w nowym smartfonie jest akumulator o pojemności 1500 mAh, pozwalający na 7 godzin ciągłego oglądania filmów lub 8 godzin rozmowy. Czas działania akumulatora można wydłużyć w energooszczędnym trybie Ultra Power Saving Mode, który pozwala używać smartfona w krytycznych sytuacjach nawet przy minimalnym zapasie energii.

Z1 jest wyposażony w 4-calowy wyświetlacz WVGA PLS (800x48. pikseli), aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,1 megapiksela umieszczony z tyłu obudowy i przedni aparat o rozdzielczości VGA z funkcją rozpoznawania twarzy.

Telefon wyposażono także w funckję alarmu SOS - wystarczy cztery razy nacisnąć przycisk włączania zasilania, a Samsung Z1 wyśle wezwanie pomocy pod wskazane numery telefonów zapisane w pamięci urządzenia i będzie śledził lokalizację użytkownika oczekującego na pomoc.

d1k9a03

Wbudowana ochrona antywirusowa w Samsung Z1 automatycznie sprawdza wszystkie aplikacje instalowane przez użytkownika oraz otrzymywane wiadomości e‑mail i SMS. Wiadomości tekstowe są skanowane pod kątem wszelkich typów wirusów, smishingu, phishingu, a nawet pharmingu. W razie wykrycia wirusa program powiadamia użytkownika i pozwala mu usunąć wiadomość bez jej otwierania.

d1k9a03

Podziel się opinią

Share
d1k9a03
d1k9a03
Więcej tematów