Trwa ładowanie...
d29yr22

Rosyjscy hakerzy już szykują się do eurowyborów

Według opinii firm zajmujących się bezpieczeństwem w sieci Rosjanie prowadzą przygotowania do zaatakowania europejskich polityków i partii. Wspierane przez rosyjski rząd grupy hakerskie mają atakować wybrane osoby, dzięki czemu zdobędą wrażliwe dane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eksperci ostrzegają przed ingerencją rosyjskich hakerów w wybory do Parlamentu Europejskiego
Eksperci ostrzegają przed ingerencją rosyjskich hakerów w wybory do Parlamentu Europejskiego (PAP, Fot: PAP/ITAR-TASS)
d29yr22

Rosyjscy hakerzy atakują europejskie systemy rządowe przed wyborami do europarlamentu – twierdzi w najnowszym raporcie firma FireEye. Według niej grupy hakerskie – APT28 (znana również jako Fancy Bear) i Sandworm – wysyłają wiadomości phishingowe do urzędników w celu uzyskania informacji rządowych.

Obie grupy były wcześniej powiązane z Rosją. APT28 odpowiada rzekomo za atak na partię Demokratów w 2016 r., Natomiast Sandworm pozwiązywany jest z atakiem NotPetya na głównie ukraińskie obiekty. FireEye twierdzi, że najnowsze wysiłki obu grup wydają się być skoordynowane – choć każda z nich używa różnych metod – i że ich kampania jest w toku.

d29yr22

– Grupy mogą próbować uzyskać dostęp do sieci docelowych w celu zebrania informacji, które pozwolą Rosji na podejmowanie bardziej świadomych decyzji politycznych – uważa Benjamin Read z FireEye. – Może to być także przygotowanie do wycieku danych, który byłyby szkodliwy dla konkretnej partii politycznej lub kandydata przed wyborami europejskimi.

W zeszłym miesiącu podobne ostrzeżenie wydał Microsoft.

Źródło: Endgadget

d29yr22

Podziel się opinią

Share

d29yr22

d29yr22
Więcej tematów