Trwa ładowanie...
d1fact7

Rosja. Fedor leci w kosmos. To robot

Ma 180 cm i waży 160 kg. W tym przypadku znaczna nadwaga nie przeszkodzi w locie w kosmos. Fedor będzie pierwszym rosyjskim robotem, który trafi na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjski robot będzie wsparciem dla astronautów
Rosyjski robot będzie wsparciem dla astronautów (Twitter)
d1fact7

Na miejscu, czyli Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, robot będzie wykonywał typowo ludzkie prace, jak np. podłączanie kabli. Dotrzeć ma 24 sierpnia, ale jego pobyt nie będzie trwał długo - powrót zaplanowano na początek września.

Zdaniem rosyjskich konstruktorów, to właśnie takie maszyny będą w przyszłości brać udział m.in. w kosmicznych spacerach, które obecnie są zadaniem astronautów. Mogą się też przydać w bardziej ryzykownych misjach, kiedy w grę wchodzi wysokie promieniowanie.

Fedor sterowany będzie przez jednego z rosyjskich astronautów, znajdujących się na ISS - jego obsługą zajmie się Aleksandr Skworcow.

d1fact7

Robot na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nie jest niczym nowym. Wcześniej swojego pomocnika wysłała NASA. Robonaut 2 powrócił w 2018 roku. Co ciekawe, są plany, by robot NASA ponownie znalazł się na ISS. Czyżby ma to związek z misją Fedora - NASA nie chce, żeby tego typu wsparcie kojarzyło się wyłącznie z Rosją?

Zobacz też: NASA chce oddać za darmo rakietę Saturn I. Jest jednak haczyk

d1fact7

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1fact7

d1fact7
d1fact7