Robin Williams upamiętniony przez Apple i Blizzarda

Robin Williams upamiętniony przez Apple i Blizzarda
Źródło zdjęć: © Apple.com

13.08.2014 10:44, aktual.: 13.08.2014 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do upamiętniających zmarłego Robina Williamsa przyłączyła się firma Apple. Na swojej stronie internetowej umieściła zdjęcie i krótki tekst, w którym składa hołd aktorowi. Co warte zaznaczenia, ten gest nie jest przypadkowy – jeden z ostatnich występów komika miał miejsce właśnie w reklamie urządzeń giganta z Cupertino.

Na umieszczonej w witrynie apple.com podstronie, do której odsyła zdjęcie aktora, obok jego czarno-białego zdjęcia przeczytać możemy następujący tekst:

_ Jesteśmy głęboko zasmuceni odejściem Robina Williamsa. Był dla nas inspiracją przez swoją pasję, swoją hojność i śmiech, którym nas obdarzał. Będzie go nam wszystkim brakowało _.

Oprócz Steva Jobsa (któremu nekrolog poświęcono z oczywistych względów) Apple upamiętniło w ten sposób m.in. Rosę Parks czy Nelsona Mandelę.

Poza szacunkiem dla talentu aktorskiego Williamsa, informatyczny gigant miał jeszcze jeden powód do złożenia mu hołdu. Głosu aktora użyto na początku tego roku w reklamie iPada Air. Nie przygotowano na jej potrzeby nowego nagrania, używając zamiast tego fragmentu narracji ze _ Stowarzyszenia umarłych poetów: _

_ Zdradzę wam tajemnicę: nie czytamy poezji dlatego, że jest ładna. Czytamy ją, bo należymy do gatunku ludzkiego, a człowiek ma uczucia. Medycyna, prawo, finanse czy technika to wspaniałe dziedziny, ale żyjemy dla poezji, piękna, miłości. Cytując Whitmana: "O ja, o życie pytań, tych, co stale powracają. Niekończących się pociągów niewierzących. Miast głupcami przepełnionych. Cóż dobrego w tym, o ja, o życie? Odpowiedź: Że tu jesteś. Że istnieje życie i tożsamość. Że sztuka trwa, I także ty dopisać możesz wers". Jaki będzie twój wers? _

Reklamę z udziałem Robina Williamsa obejrzeć możecie poniżej.

Apple nie jest jedyną firmą z branży technologicznej, która zdecydowała się na uhonorowanie zmarłego aktora. Podobnie postanowił postąpić Blizzard, jeden z najsłynniejszych producentów gier komputerowych. Williams znany był bowiem nie tylko ze swoich filmowych występów, ale również jako oddany miłośnik tej formy rozrywki. Powszechnie wiadomo m.in. o wielkiej pasji, jaką darzył sieciowe RPG World of Warcraft.

Inni jego gracze nie mogli pozostać obojętni na wieści o śmierci aktora i natychmiast zaproponowali twórcom WoW-a stworzenie postaci, mającej go upamiętniać. Miałby to według ich pomysłu być komik, zabawiający gości w jednej z dostępnych w grze lokacji.

Nie trzeba było czekać długo, by na oficjalnym koncie World of Warcraft w serwisie Twitter pojawiła się następująca wypowiedź:

_ .@robinwilliams Dziękujemy. Wnosiłeś radość w nasze życia i mamy nadzieję, że dobrze bawiłeś się w naszym świecie. Zobaczymy się w grze. _

Można więc z całą pewnością uznać, że propozycja fanów została rozpatrzona pozytywnie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)