Rezumey.pl - twoje CV w formie infografiki

Rezumey.pl - twoje CV w formie infografiki

Rezumey.pl - twoje CV w formie infografiki
Źródło zdjęć: © rezumey.pl
10.05.2012 12:12, aktualizacja: 10.05.2012 14:40

W polskim internecie pojawił się nowy serwis Rezumey.pl. Serwis pozwala błyskawicznie stworzyć CV w postaci infografiki.

Infografika to najbardziej udany związek słowa z obrazem. Specjaliści HR zgodnie twierdzą, że unikalny format życiorysu jest świetnym rozwiązaniem. Szczególnie teraz, w czasach kryzysu, gdy coraz więcej osób poszukuje pracy. Curriculum Vitae w postaci Infografiki może być Twoją szansą na zwrócenie uwagi rekrutera i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Serwis do niezbędnego minimum ograniczył mechanizmy rejestracji. Wystarczy podanie adresu e-mail i hasła. Do dyspozycji użytkownika jest obecnie galeria 6-ciu gotowych do użycia szablonów graficznych, która według zapewnień autorów zostanie w ciągu najbliższych tygodni rozbudowana o kolejne 6 pozycji. Każdy użytkownik, w zależności od branży, znajdzie tutaj szablon najbardziej odpowiadający jego profilowi.

CV można stworzyć od podstaw, ale także skorzystać ze swojego profilu zapisanego w serwisie GoldenLine.pl i LinkedIn. Już wkrótce zostaną opublikowane kolejne źródła importu danych, takie jak np. Facebook. Mechanizm importu umożliwia stworzenie życiorysu w postaci pliku PDF w dosłownie 2. sekund.

W dobie "bumu" mediów społecznościowych trudno sobie wyobrazić, aby zabrakło mechanizmów pozwalających na dzielenie się w nich swoim życiorysem. Tutaj także twórcy serwisu Rezumey.pl nie zapomnieli o wsparciu dla serwisów, takich jak: Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+.

Ważne jest, że oprócz możliwości pobrania CV w postaci pliku PDF lub PNG, udostępnienia go swoim znajomym w mediach społecznościowych, użytkownik dostaje także swój unikalny odnośnik (adres URL), który jest jego wizytówką w sieci. Każda osoba, która go odwiedzi, zobaczy stworzoną przez użytkownika Infografikę w formie wizytówki - mini strony internetowej.

Obraz
© (fot. rezumey.pl)

Od strony technologicznej serwis wpisuje się w najnowsze trendy, poczynając od strony internetowej - typowy single page, z wykorzystaniem HTML 5. paralax scrolling, typograficznych tytułów. Aplikacja pozwalająca na edycję bazuje na technologii JavaScript, co pozwala całości działać poprawnie nie tylko na wszystkich najnowszych przeglądarkach internetowych, ale na większości urządzeń mobilnych.

Same pliki PDF zawierające CV użytkowników są w całości zapisane w postaci wektorowej. Forma ta z jednej strony minimalizuje wielkość pliku PDF, co staje się istotne podczas wysyłania go do firm doradczych, z drugiej zaś dostarczany plik jest najwyższej możliwej jakości - gdy występuje potrzeba wydruku, jakość limitowana jest jedynie przez drukarkę.

W tej chwili serwis pracuje w wersja "beta", która pozwala na generowanie dowolnej liczby CV z użyciem wszystkich szablonów. Okres testowy służy zebraniu komentarzy i pomysłów dotyczących rozwoju systemu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)