Puma BeatBot: dron specjalnie dla biegaczy

Strona głównaPuma BeatBot: dron specjalnie dla biegaczy
02.05.2016 07:20
Puma BeatBot: dron specjalnie dla biegaczy
Źródło zdjęć: © youtube.com / Puma

Puma BeatBot to autonomiczny, czterokołowy pojazd, którego sensem istnienia jest pomaganie w treningu biegaczom.

Projekt powstał we współpracy inżynierów NASA, trójki studentów MIT oraz agencji reklamowej firmy Puma, która oczywiście chce wykorzystać go pod kątem marketingowym. Nie zmienia to jednak faktu, że pomysł na tego drona jest rzeczywiście ciekawy i zasługuje na chwilę uwagi.

Tak naprawdę wszystko sprowadza się bowiem do psychiki. Ciężko rozwijać swoje bieganie i bić rekordy, gdy nie mamy z kim rywalizować. Dlatego - za pomocą specjalnej aplikacji - użytkownik może tak zaprogramować Puma BeatBot, by pokonywał zaprogramowany dystans z wybraną prędkością. Może to być nasz rekord życiowy, który chcemy pobić, a może to być nawet - opcja dla ambitnych - rekord ustanowiony przez Usaina Bolta. Ważne jest to, że dzięki temu niewielkiemu pojazdowi sportowiec zyskuje punkt odniesienia, autentycznie ma się z kim porównywać, z kim zmierzyć.

288759769458882707
Źródło zdjęć: © (fot. youtube.com / Puma)

Samo urządzenie jest przy tym dość skomplikowane: wykorzystuje aż 9 czujników podczerwieni i 2 kamerki GoPro, zaś jego sercem (służącym między innymi do kontroli szybkości obracania się kół) jest platforma Arduino. Wady? Działa tylko na bieżni, na której znajdują się wyraźnie narysowane pasy, więc nie weźmiemy go ze sobą na poranny jogging. No i nie da się go normalnie kupić - Puma oferować będzie BeatBot jedynie wybranym zespołom lekkoatletycznym - tym, które i tak już sponsoruje.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Zmiany na liście topowych producentów smartfonów

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)