Prywatny lot w kosmos za 75 tysięcy dolarów

Prywatny lot w kosmos za 75 tysięcy dolarów
Źródło zdjęć: © chip.pl

27.06.2014 13:21

Turystyka kosmiczna jest dopiero w powijakach, ale wygląda na to, że nasze pokolenie może doczekać czasów, w których oglądanie Ziemi z kosmosu będzie relatywnie tanie.

Virgin Galactic - pierwsza firma, która na poważnie potraktowała temat kosmicznej turystyki - oferuje loty w kosmos od 250 tys. dolarów. Cena zaporowa, lecz chętnych nie brakuje. Jednak zanim pierwszy komercyjny statek kosmiczny poleci w przestrzeń, inna amerykańska firma może zdobyć większą popularność.

World View Enterprises wyniesie klientów na wysokość ponad 30 km nad ziemią, gdzie w kapsule przymocowanej do specjalnego balonu będzie można przez 2 godziny podziwiać iście nieziemskie widoki. Jeśli dalsze testy okażą się również pozytywne już w 2016 roku będziemy mogli ustawić się w kolejce po bilet. Przyjemność nie będzie tania - wyniesie 75 tys. dolarów, jednak to i tak mniej niż w przypadku Virgin Galactic. Z biegiem lat takie podróże będą tanieć i może za dekadę lub dwie dwie godziny poza Ziemią będą kosztowały tyle, co wczasy zagranicą.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Tak prezentuje się Motorola Moto 360

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)