WP Finanse
lenovo
20-02-2018 (08:11)

Producent popularnych laptopów ostrzega. Komputery mogą wywołać pożar

Posiadacze laptopów marki Lenovo powinni sprawdzić, czy są bezpieczni. Jeden z modeli tego producenta może wywołać pożar. Trwa akcja poszukiwania wadliwych urządzeń w domach użytkowników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wkręt pozostawiony w komputerze Lenovo może wywołać pożar
Wkręt pozostawiony w komputerze Lenovo może wywołać pożar (Shutterstock.com)
WP

Komunikaty w sprawie ryzyka, które niesie za sobą korzystanie z laptopów ThinkPad X1 Carbon 5th Gen opublikował zarówno producent, jak i polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Z treści ostrzeżenia wynika, że problem dotyczy sprzętu wyprodukowanego między grudniem 2016 r. a październikiem 2017 r. Według ujawnionych przez Lenovo informacji w komputerach "może znajdować się luźny wkręt". Jego obecność grozi uszkodzeniem akumulatora, a to z kolei może "spowodować jego przegrzewanie się, stwarzając zagrożenie wywołania pożaru".

Równocześnie Lenovo na swojej witrynie opublikowało narzędzie, które umożliwia sprawdzenie, czy przypadkiem nie posiadamy zakwestionowanego modelu. W razie potwierdzenia tej informacji zaleca natychmiastowe przerwanie korzystania z komputerów objętych kampanią. Posiadacze takich urządzań mogą liczyć na bezpłatną wizytę serwisanta, który sprawdzi zagrożenie oraz w razie wykrycia, naprawi problem.

Lenovo zapewnia, że komputery wyprodukowane po 1 listopada 2017 r. są bezpieczne.

WP

Zobacz też materiał o tym, jak szef UOKiK chce zabezpieczyć nabywców mieszkań:

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP