Problemy z Service Packiem 1 dla Windows 7

Problemy z Service Packiem 1 dla Windows 7
Źródło zdjęć: © Windows

15.03.2011 10:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Sieci pojawia się coraz więcej doniesień o tym, że podczas instalacji Service Packa 1 dla Windows 7 i Servera 2008 R2 może dojść do poważnych problemów, w następstwie których system nie będzie mógł się się uruchomić.

Wszystko wskazuje na to, że trudności dotyczą komputerów, które pobrały aktualizację za pośrednictwem WSUS (Windows Server Update Services) i są przy tym zarejestrowane w konkretnej domenie.

Problem

W wyniku usterek podczas uruchamiania system komunikuje błąd o kodzie 0xC0000034. po którym na ekranie pojawiają się różne kolumny znaków, a komputer de facto ulega zawieszeniu.

Microsoft potwierdził już istnienie tego problemu.

Rozwiązanie

Joseph Conway, zajmujący stanowisko Windows Support Engineer, w artykule w blogu zaproponował rozmaite rozwiązania, które opierają się na starszym artykule w Knowledge Base 975484. Wynika z niego, że takie problemy mogą się pojawić również przy instalacji Service Packa w systemie Windows Vista.

Według relacji czytelników skuteczne może okazać się także inne rozwiązanie problemu. Jednak w kolejnym artykule w blogu Conway odradza wypróbowywanie tej metody. Jak na razie nie wiadomo, jak mogło dojść do problemów i w jakich dokładnie okolicznościach mogą występować błędy. Już wcześniej okazało się, że SP 1 może także powodować problemy, jeżeli Windows 7 jest zainstalowany na jednym komputerze wspólnie z openSUSE.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)