PrimoPDF 5.1.0.2 - generator PDFów

PrimoPDF 5.1.0.2 - generator PDFów
Źródło zdjęć: © IDG.pl

05.08.2010 17:00, aktual.: 06.08.2010 09:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli często zapisujesz pliki w formacie PDF skorzystaj z PrimoPDF. Program jest darmowy, nie umieszcza w generowanych plikach znaków wodnych i ma wiele przydatnych opcji.

Cena: bezpłatny
Informacje: www.primopdf.com/index.aspx

PrimoPDF 5.1.0.2 to narzędzie to tworzenia dokumentów PDF. Program instaluje w systemie wirtualną drukarkę, której użycie powoduje zapisanie na dysku pliku w tym formacie. Aplikacja pozwala definiować różne parametry konwersji począwszy, od jakości zapisu, na bezpieczeństwie skończywszy. Generuje pliki PDF w wersjach od 1.2 do 1.5.

Obraz
© PrimoPDF 5.1.0.2 (fot. IDG.pl)

Primo umożliwia wybór jednego z czterech szablonów jakości. Za jego pomocą zapiszesz plik przeznaczony do oglądania na ekranie (oferuje on najgorszą jakość ale zajmuje najmniej miejsca), tak zwaną wersję biurową do Internetu, wariant przeznaczony do druku oraz prasowy charakteryzujący się wyglądem fotograficznym. Ma też funkcje do zarządzania kolorami. Aplikacja pozwala definiować właściwości zapisywanych PDFów. Uzupełnisz je o informacje o autorze, tytuł czy słowa kluczowe. Za pomocą opcji bezpieczeństwa zablokujesz możliwość otwierania pliku bez znajomości hasła i zdefiniujesz uprawnienia do wykonywania różnych akcji. Można na przykład zezwolić na przeglądanie PDFa, ale zabronić jego edycji, drukowania bądź kopiowania z niego różnych obiektów. Wygenerowany plik otwiera się od razu w domyślnej przeglądarce bądź zostaje przesłany za pomocą poczty elektronicznej.

PrimoPDF nie ma polskiej wersji językowej. Jest za to darmowy i nie umieszcza w konwertowanych plikach żadnych znaków wodnych i dodatkowych informacji, jak niektóre inne aplikacje.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)