Premierowe telewizory Panasonic na 2011 rok

Premierowe telewizory Panasonic na 2011 rok

21.04.2011 10:58, aktual.: 21.04.2011 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas konferencji w Warszawie Panasonic zaprezentował swoje nowe modele telewizorów, które trafią do sprzedaży w Polsce w 2011 roku. Oprócz telewizorów pokazano nową serię odtwarzaczy Blu-Ray oraz kina domowe. Nowa linia telewizorów Viera to poszerzenie usługi Viera Connect na kolejne modele, rozszerzenie samej usługi o kolejne elementy, ale także nowy filtr czerni Infinity Black, sterowanie subpolowe w modelach LED, czy też bardzo ciekawe ekrany plazmowe NeoPlasma. Panasonic wyraźnie stawia na trójwymiarowe plazmy, które według Japończyków, poszerzone o funkcje multimedialne staną się prawdziwym centrum domowej rozrywki. Co więcej, Panasonic jest przekonany, że nowe plazmy pokonają konkurencyjne konstrukcje plazm i LED.

Panasonic rozszerzył w 201. roku swoją ofertę telewizorów plazmowych 3D oraz LED LCD. Zawiera ona 14 różnych modeli 3D i 11 modeli LED LCD. Do nowej oferty Panasonic weszły modele NeoPlasma 3D VT30, GT30 i ST30, jak również modele 3D LED LCD z nowej serii DT35 i DT30.

W każdym z wymienionych telewizorów usłudze pojawiła się nowa wersja usługi Viera Connect (wcześniej Viera Cast), która umożliwia dostęp nie tylko do standardowych filmów i programów telewizyjnych, ale również do transmisji sportowych, ćwiczeń fitness, interaktywnych gier oraz różnej dodatkowej treści na ekranie telewizora. Jest to również pierwsza na świecie „chmurowa”. usługa internetowa, która obsługuje interaktywne aplikacje z wykorzystaniem dołączanego sprzętu, a ponadto oferuje sklep internetowy, który umożliwia nabycie takiego sprzętu bezpośrednio za pomocą telewizora. Dodatkowo, usługa będzie promowana jako platforma otwarta, aby zwiększyć liczbę aplikacji w celu.

Obraz
© Topowa plazma 3D VT30 o przekątnej 65 cali (fot. Panasonic)

Tak, jak w poprzednich wersjach usługi, tak i teraz znajdziemy tutaj dostęp do darmowej bazy filmów Iplex.pl, produkcji Polsatu poprzez Ipla.pl, a także komunikatora Skype i serwisu YouTube. Nowością jest pełny dostęp do Facebooka i Twittera, interaktywne gry, które mogą wykorzystywać podłączaną do telewizora kamerę (coś na wzór Kinect’a). Inną nowością w Viera Connect jest możliwość podłączania akcesoriów fitness. Przykładem może być bieżnia do biegania, która bezprzewodowo podłączona do telewizora umożliwia nam bieganie praktycznie w dowolnym miejscu świata. Jak to możliwie? Na ekranie telewizora wybieramy usługę Google Street View, dzięki czemu możemy „przebiec się”. po Central Parku, czy biegać ulicami Londynu. Telewizor poda nam też informacje o przebytym dystansie, spalonych kaloriach etc..

Obraz
© Okulary migawkowe konieczne do oglądania obrazu 3D (fot. Panasonic)

Jedną z ciekawych funkcji wybranych modeli telewizorów jest możliwość przekształcenie telewizora w domową nagrywarkę wideo (PVR). Do telewizorów wystarczy włożyć kartę SD lub podłączyć dysk USB i za pomocą dedykowanego menu nagrywać programy podczas naszej nieobecności –. przydatne i wygodne, a przy okazji tańsze rozwiązanie, niż dedykowana nagrywarka.

NeoPlazma 3D
Modele NeoPlasma wyposażone są teraz w technologię Intelligent Frame Creation Pro ze sterowaniem sub-polowym, co powinno zagwarantować odpowiednio wysoką płynność ruchu, jak również podnieść współczynnik kontrastu. Za odtwarzanie czerni w nowej serii będzie odpowiadał nowy filtr Infinite Black Pro (VT30. GT30, ST30) i Infinite Black (G30), wspomagane filtrem High Contrast Filter Pro (VT30) i High Contrast Filter (GT30, ST30, G30). Nowe plazmy odświeżają obraz z częstotliwością 600 Hz, a czas reakcji matrycy to 0,001 ms. Serię nowych plazm otrzymały nowo opracowane luminofory przygotowane specjalnie dla obrazu 3D, mające według Panasonica szybciej przełączać obraz i redukować zakłócenia. Za obraz 3D odpowiada także Technologia Active Shutter, która bardzo wyraźnie separuje obrazy dla lewego i prawego oka. Producent twierdzi, że ich produkty śmiało pokonają konkurencję z ich telewizorami LED poprzez niesamowicie dobrze odwzorowaną czerń, oraz jakość obrazu 3D. Za tę jakość odpowiadają wciąż okulary migawkowe,
od których konkurencja powoli odchodzi.

Obraz
© (fot. Panasonic)

3D LED LCD, czyli ekrany IPS Alpha
Oprócz flagowych modeli opartych na technologii plazmowej, Panasonic zaprezentował także nowe modele 3. LED LCD. Wyposażono je w ekrany IPS Alpha, które cechuj wysoka energooszczędności i najkrótszy czas reakcji. Dzięki tym panelom nowe telewizory mają szersze kąty widzenia oraz wyższą przepuszczalność światła, która poprawia jakość obrazu w warunkach mocnego nasłonecznienia.

Obraz
© Nowy telewizor LED 3D z serii DT35 (fot. Panasonic)

Nowe ekrany to także lepszy czas reakcji matrycy. Dzięki nowej technologii sterowania Advanced Pre-Charged Driving, uzyskano współczynnik skanowania obrazu rzędu 2 ms, udało się uzyskać dwukrotnie wyższą szybkość wyświetlania obrazu niż w poprzednich modelach. W rezultacie wyświetlany obraz charakteryzuje się jednolitym odcieniem czerni i szeroką gradacją, porównywalną z ekranami plazmowymi. Przyjrzenie się nowym modelom LED z bliska pozwala zauważyć, że nowe modele równie dobrze radzą sobie z obrazem 3. jak i 2D, co do tej pory nie zawsze szło ze sobą w parze.

Niestety nowe produkty Panasonica nie należą do najtańszych. Topowa plazma o przekątnej 65 cali to wydatek rzędu około 18.000zł. Model 50-calowy z serii VT to koszt 9.000zł. Najtańszą propozycją wśród nowych plazm jest 42-calowy model z serii ST wyceniony na 4550zł. Nieco taniej jest w przypadku telewizorów LED LCD. Przykładowo 42-calowy telewizor z serii E3 to wydatek rzędu 3.300 zł, a model 37-calowy (także seria E3) to koszt 2800zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)