Trwa ładowanie...
d3lnh49

Porsche i Boeing chcą zbudować latający samochód

Niemiecki producent samochodów podjął współpracę z gigantem lotniczym, aby stworzyć latający samochód – szybki, elegancki i luksusowy. Będzie dostępny wyłącznie dla najbogatszych i da im możliwość spoglądania na sfrustrowanych kierowców, stojących w korkach z góry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Projekt Porsche i Boeinga
Projekt Porsche i Boeinga (Twitter, Fot: Boeing)
d3lnh49

Nowy projekt latającego samochodu to wspólna koncepcja Porsche i Boeinga.

Rewolucja w mobilności

- Porsche chce rozszerzyć swoją działalność jako producent samochodów sportowych, stając się wiodącą marką mobilności premium – powiedział Detlev von Platen, członek zarządu firmy. Jego zdaniem w dłuższej perspektywie może to oznaczać przejście do zupełnie nowego, trzeciego wymiaru podróżowania.

d3lnh49

Według prezesa Boeing NeXt – Steve'a Nordlunda, partnerstwo będzie okazją do zbadania możliwości rozwoju miejskiego pojazdu klasy premium i jego lotniczej mobilności. Jak podkreśla Nordlund, to nie będzie pojazd dla przeciętnego Kowalskiego.

Porsche i Boeing: Klasyczny projekt

Udostępnione rendery pokazują elegancji samochód, z mocno zaakcentowanymi liniami, który swoją stylistyką nawiązuje do kultowych projektów marki Porsche.

d3lnh49

Ani Boeing, ani Porsche nie są pierwszymi firmami, które próbują podbić rynek latających samochodów. Już na początku tego roku, niemiecki producent latających samochodów Volocopter pokazał swoją powietrzną taksówkę. Pojazd odbył nawet próbny lot.

Źródło: Futurism, The Verge

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3lnh49

d3lnh49
d3lnh49