Polskie firmy polubiły chmurę

Polskie firmy polubiły chmurę

Polskie firmy polubiły chmurę
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
21.11.2012 09:04, aktualizacja: 21.11.2012 12:07

Brak regulacji prawnych hamuje popyt na nowe usługi IT - informuje
"Rzeczpospolita".

Polskie przedsiębiorstwa, potrzebując nowoczesnego oprogramowania, coraz częściej, zamiast na zakup i wdrożenie, decydują się na korzystanie z niego przez internet, czyli w tzw. chmurze obliczeniowej (cloud computing).

Jak wynika z badania firmy Epicor Scala (zostało przeprowadzone latem na 20. krajowych firmach z sektora przemysłowego i handlowego), jednego z większych na świecie dostawców systemów do zarządzania (ERP), już 14 proc. polskich firm, analizując inwestycję w nowy system IT, stawia na model usługowy.

Polskie przedsiębiorstwa w pierwszej kolejności przenoszą do internetu aplikacje klasy CRM (do zarządzania relacjami z klientami). Dlatego widok przedstawiciela handlowego, który bezpośrednio u klienta wprowadza do systemu, za pomocą tabletu czy smartfonu, dane o nowych zamówieniach, jest już widokiem powszechnym.

Do chmury chętnie wnoszone są też rozwiązania kadrowe. Coraz częściej trafiają tam również systemy do zarządzania (ERP). Z tej możliwości korzystają w pierwszej kolejności najmniejsze firmy, które korzystają z prostych aplikacji księgowych.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)