Podpowiadamy, jak dostać darmowy dysk

Podpowiadamy, jak dostać darmowy dysk
Źródło zdjęć: © SXC.hu

01.03.2012 16:02, aktual.: 02.03.2012 11:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dyski twarde instalowane w komputerach oferują coraz większa pojemność. Mają jednak jedną zasadnicza wadę - dostęp do przechowywanych na nich zasobów ograniczony jest lokalizacją, w której znajduje się nasz sprzęt. Do plików chcemy mieć stały dostęp, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy.

Z pomocą przychodzi arsenał rozmaitych urządzeń mobilnych - laptopy, netbooki, smartfony tablety - możemy zabrać je ze sobą praktycznie wszędzie. Jednak jeśli posiadamy kilka urządzeń, sprawy się komplikują. Zdjęcia przechowywane w laptopie, nie będą dostępne z poziomu smartfonu, chyba że skopiujemy je do jego pamięci. Są jednak lepsze rozwiązania.

Internet oferowany przez operatorów z roku na rok przyspiesza, a sieci mobilne zwiększają swój zasięg. Dzięki temu dostęp do internetu możemy mieć w wielu miejscach, praktycznie przez cały czas. W takich warunkach świetnie sprawdza się usługa dostępu do internetowego dysku.

O co chodzi?
Edysk to wirtualna przestrzeń, w której możemy przechowywać dowolne pliki i mieć do nich stały, wygodny dostęp, z każdego miejsca podłączonego do sieci - zupełnie tak, jakby znajdowały się one w pamięci naszego komputera, telefonu czy tabletu. Coraz więcej firm z branży internetowej oferuje swoim użytkownikom darmową usługę dysku internetowego, który świetnie nadaje się do przechowywania i dzielenia się z innymi filmami, zdjęciami czy dokumentami. Wirtualny dysk może z powodzeniem sprawdzić się także jako przestrzeń do przechowywania kopii bezpieczeństwa naszych danych.

GG Dysk
GG Networks, producent najpopularniejszego w Polsce komunikatora internetowego przygotowało dla wszystkich swoich użytkowników wirtualny dysk. Nowa funkcja nazywa się GG Dysk i w ramach niej każdy otrzymuje do zagospodarowania przestrzeń 3 GB. Na dysku GG można przechowywać dowolne pliki i dzielić się nimi z innymi użytkownikami komunikatora. Nowa usługa dostępna jest za darmo.

Skydrive od Microsoftu
Microsoft oferuje darmową usługę Skydrive w ramach której użytkownicy serwisu Windows Live otrzymują 2. GB na swoje pliki, do których mają dostęp poprzez stronę www lub aplikację na telefon. Maksymalna wielkość dla pojedynczego pliku została ograniczona do 100 MB - pełnometrażowy film się nie zmieści, jednak krótsze materiały wideo, zdjęcia czy muzykę skopiujemy bez żadnych problemów. Wszystkie pliki możemy uporządkować w katalogach, oraz wygodnie je udostępniać poprzez linki z możliwością ustawienia uprawnień dostępu.

box - teraz nawet 50 GB
Użytkownicy iPhone'ów i telefonów komórkowych działających w oparciu o system Google Android mają możliwość skorzystania z aplikacji box, w ramach której otrzymują za darmo przestrzeń dyskową o pojemności 5 GB. Co ciekawe, aktualnie trwa ograniczona czasowo promocja polegająca na dziesięciokrotnym zwiększeniu tej pojemności. Nowa wersja aplikacji oferuje również możliwość łatwego dzielenia się zamieszczonymi treściami ze znajomymi, a także pracę grupową nad danym plikiem czy system komentarzy. Do zasobów można uzyskać dostęp przez rozszerzenie do przeglądarki internetowej chrome.

iCloud - chmura od Apple'a
Wszyscy użytkownicy iSprzetów mogą skorzystać z usługi iCloud. Jest ona wbudowana w system iOS i pozwala przechowywać zdjęcia, kontakty, dokumenty, pocztę czy notatki. Apple za darmo udostępnia 5 GB, jednak istnieje możliwość dokupienia dodatkowej przestrzeni.

Dropbox
Popularna jest także usługa Dropbox. Dostępna jest ona za pomocą oprogramowania przeznaczonego na platformy Windows, Mac oraz Linux, a także platformy mobilne - Android, iOS i BlackBerry. Za darmo użytkownicy otrzymują 2 GB przestrzeni dyskowej. Jeśli to za mało, można wykupić pakiet 5. lub 100 GB, a nawet 1 TB.

SW/GB/SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)