PlayStation 5 już w przedsprzedaży!

PlayStation 5 już w przedsprzedaży! Miliony graczy na to czekało
PlayStation 5 już w przedsprzedaży! Miliony graczy na to czekało

17.09.2020 18:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórcy konsoli PlayStation 5 do końca trzymali nas w niepewności. Data premiery oraz cena długo pozostawały tajemnicą. Nadszedł jednak moment, kiedy Sony zaprezentowało nowe PS5 i odpowiedziało na najważniejsze pytania. Czego możemy się spodziewać po następnej generacji PlayStation 5?

Artykuł sponsorowany

Premiera PlayStation 5

Aż do 16 września tego roku data premiery pozostawała nieznana. Mogliśmy tylko domyślać się, że będzie miała ona miejsce w podobnym czasie co Xbox Series X, który będzie w sprzedaży od 10 listopada 2020 roku. Na wszystkie oficjalne informacje trzeba było jednak poczekać do wrześniowego pokazu PlayStation 5 Showcase. W trakcie niego podano datę premiery oraz cenę nowego urządzenia. Wydarzenie było śledzone na całym świecie i od razu wywołało szereg komentarzy.

Kiedy zatem będzie miała miejsce premiera PlayStation 5? Sony zapowiedziało ją tuż po premierze swojego konkurenta. W Stanach Zjednoczonych, Japonii oraz w innych wybranych krajach PS5 będzie dostępne już 12 listopada 2020 roku. Reszta świata, w tym Polska, będzie mogła zagrać na nowej konsoli od 19 listopada, czyli równo tydzień później.

Kolejną informacją jest koszt PlayStation 5. Urządzenie jest dostępne w wersji z napędem Blu-Ray oraz bez niego. Cena PS5 jest zatem uzależniona od tego, jaki wariant wybierze gracz. W przypadku standardowego PlayStation 5 cena wynosi 2 299 złotych. Jeśli jednak zdecydujemy się na PlayStation 5 Digital, zapłacimy 1849 złotych.

PlayStation 5  jest dostępne w wersji z napędem Blu-Ray oraz bez niego
PlayStation 5 jest dostępne w wersji z napędem Blu-Ray oraz bez niego

Z racji tego, że ilość nowych konsol może szybko się wyczerpać, warto zakupić PlayStation 5 już teraz w przedsprzedaży. Dzięki temu mamy pewność, że urządzenie dotrze do nas tuż po premierze.

Specyfikacja PlayStation 5

Cena i data premiery to nie wszystkie aspekty, na jakie zwrócono uwagę, w trakcie prezentacji Sony. Również parametry techniczne wywołały szeroką dyskusję, a przede wszystkim wzbudziły ciekawość. Nowa konsola PlayStation 5 ma bowiem zapewniać jeszcze lepsze wrażenia z gry. Prędkość, grafika oraz efekty specjalne mają być na jeszcze wyższym poziomie.

Nadzieje wzbudza nowy procesor AMD Ryzen 2. To właśnie on ma odpowiadać za to, że gry będą uruchamiać się szybciej. Dzięki temu gracze zapomną, czym jest wolny i irytujący loading. Dodatkowo konsola PlayStation 5 będzie wyposażona w pamięć VRAM o pojemności 16 GB. Z kolei dysk SSD będzie miał wielkość 825 GB. Twórcy PS5 umożliwili również powiększenie tej przestrzeni poprzez dodatkowy slot NVMe SSD.

PlayStation 5 ma wyróżniać się także lepszą grafikę oraz rozdzielczością. Dla odczucia tych efektów rekomendowane jest użycie telewizora z funkcją HDR. Konsole PS5 mają również wspierać technologię Ray Tracing, która została wprowadzona kilka lat temu. Dzięki niej odbierane obrazy będą jeszcze bardziej realistyczne przez funkcję śledzenia i analizowania promieni.

Dzięki AMD Ryzen 2 gry będą uruchamiać się dużo szybciej
Dzięki AMD Ryzen 2 gry będą uruchamiać się dużo szybciej

Uwagę zwraca także nowy kontroler Dual Sense. Według zapowiedzi ma on zapewniać efekty Trigger, których zachowanie będzie zależne od wykonywanej akcji przez gracza. Podobnie jak obudowa PlayStation 5, będą miały one czarnobiałą kolorystykę oraz ergonomiczny kształt.

PS5 – nowe gry na konsolę

Omawiając premierę nowej konsoli, należy również wspomnieć o grach, w które będziemy mogli już niebawem zagrać. Warto również podkreślić, że PlayStation 5 będzie obsługiwało aż 99% starszych tytułów, dzięki wcześniej kompatybilności. Dlatego gracze nie muszą się obawiać o wymianę urządzenia na nowe.

Na prezentacji zapowiedziano wiele nowych gier. Za uwagę zasługuje z całą pewnością Call of Duty Black Ops: Cold War, Hogwarts: Legacy, Resident Evil: Village oraz Final Fantasy XVI. W czasie pokazu przestawiono trailery nowych tytułów, które tylko zwiększyły ciekawość graczy na całym świecie. Niebawem sami będziemy mogli przekonać się, jakie wrażenia przyniesie nam nowa konsola.

Artykuł sponsorowany

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)