PKP Intercity rozważa wprowadzenie stref ciszy

PKP Intercity rozważa wprowadzenie stref ciszy

PKP Intercity rozważa wprowadzenie stref ciszy
Źródło zdjęć: © chip.pl
21.07.2015 09:26, aktualizacja: 21.07.2015 15:52

Bez względu na to jakim środkiem publicznego transportu podróżujecie na pewno nie raz i nie dwa spotkaliście się ze współpasażerem, który bez żadnego zażenowania potrafi godzinami rozmawiać przez telefon i zwierzać się rozmówcy z najbardziej intymnych sekretów - zupełnie jakby podróżowali samotnie.

Na ten uporczywy problem można przymknąć oko w autobusach czy tramwajach, gdzie czas przejazdu nie jest długi, ale podczas kilkugodzinnej podróży pociągiem może dać się mocno we znaki. PKP Intercity dostaje od podróżnych wiele skarg i wygląda na to, że w końcu firma podejmie odpowiednie kroki.

Radio Zet ustaliło, że kolej planuje testować tzw. strefy ciszy, czyli specjalne miejsca (np. cały wagon), w którym obowiązywać będzie zakaz prowadzenia głośnych rozmów czy słuchania muzyki podczas podróży. Dodatkowo konduktor będzie mógł wyprosić uciążliwego pasażera na korytarz w całym pociągu. Początkowo strefy ciszy mają pojawiać się w pociągach Pendolino.

Pozostaje mieć nadzieję, że rozwiązanie nie tylko zda egzamin, ale też zostanie wprowadzone w innych środkach komunikacji publicznej.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Co różni Windows 10 Home i Pro?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)