Pierwszy załogowy lot SpaceX coraz bliżej

Pierwszy załogowy lot SpaceX coraz bliżej

Pierwszy załogowy lot SpaceX coraz bliżej
Źródło zdjęć: © SpaceX
11.02.2020 22:06, aktualizacja: 11.02.2020 22:17

SpaceX planuje rozpocząć próby lotów załogowych. Pierwsza z nich może nastąpić już za kilka miesięcy.

Ze słów Elona Muska wynikało, że SpaceX Dragon, pierwszy lot z ludźmi na pokładzie ma odbyć się pomiędzy kwietniem a czerwcem. Na Twitterze pojawiły się właśnie kolejne informacje na temat tego wydarzenia.

SpaceX niedługo ma zaliczyć pierwszy załogowy lot

SpaceX może zaplanować lot [b]Demo-2[/b] na [b]7 maja tego roku[/b]. Nie jest to jednak w 100 proc. pewne.

Według informacji zamieszczonych przez Erica Bergera lot może się jeszcze przesunąć. Data jest ustalona tylko [b]roboczo[/b], a start może zostać przesunięty później. Wynika to z ew. problemów niezwiązanymi ze sprzętem i podzespołami Dragona.

Eric Berger informuje, że nie wiadomo, ile potrwa lot Dragona. Możemy jednak obejrzeć, jak mniej więcej będzie wyglądać na [b]symulacji[/b] zamieszczonej w 2019 roku na Twitterze przez samego Muska.

SpaceX Dragon to nie jedyny projekt Elona Muska. Wizjoner planuje również zapewnić szybki, bezprzewodowy internet na całym świecie z pomocą 42 tysięcy satelitów.

Elon Musk to człowiek, który z pewnością zapisze się na kartach historii. Jako pierwszy wymyślił ideę rakiet wielokrotnego użytku i konsekwentnie ją realizuje. Podobnie z pomysłem elektrycznych aut Tesla. Kibicuję mu i mam nadzieję, że załogowy lot Dragon będzie kolejnym sukcesem na jego koncie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)