Pierwsze selfie wykonane z kosmosu

Pierwsze selfie wykonane z kosmosu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.11.2015 13:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Heineken opublikował pierwsze na świecie selfie z kosmosu, wykonane przez satelitę krążącego na orbicie okołoziemskiej. Zdjęcie zrobiono ponad 200 gościom z całego świata, w tym z Polski, podczas unikalnego wydarzenia "spyfie", które miało miejsce na Zaporze Hoovera w okolicach Las Vegas.

Aby zrealizować to przedsięwzięcie, nawiązano współpracę z firmą specjalizującą się w wykonywaniu zdjęć powierzchni Ziemi w technologii Ultra HD. Selfie zrobiono przy użyciu aparatu zainstalowanego na satelicie Deimos-2 oraz przy pomocy kamery Iris ulokowanej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Orbitujący na wysokości 600km nad ziemią, satelita Deimos-2 wykonał optyczne zbliżenie na wybraną lokalizację i zrobił spektakularne zdjęcie z kosmosu. To ujęcie zostało potem przetworzone tak, aby uzyskać maksymalne przybliżenie każdego z uczestników.

W wydarzeniu udział brało ponad 200 szczęśliwców, w tym m.in.: partnerzy, zaproszeni goście specjalni oraz przedstawiciele mediów z całego świata. Z Polski w wydarzeniu uczestniczyli goście wybrani w ramach castingu, a także Natalia Siwiec oraz youtuberzy: Karol Paciorek oraz Marek Hoffmann, znany jako AdBuster.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)