Trwa ładowanie...
d2y4kc4
CHIP

Pierwsze monitory z opcją bezprzewodowego ładowania smartfonów

Monitor, który tylko wyświetla obraz? Nuda! Samsung zapowiedział właśnie dwa monitory, które jako pierwsze na świecie posiadają podstawkę umożliwiającą ładowanie smartfonów i urządzeń mobilnych metodą bezprzewodową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsze monitory z opcją bezprzewodowego ładowania smartfonów
(chip.pl)
d2y4kc4

Monitor, który tylko wyświetla obraz? Nuda! Samsung zapowiedział właśnie dwa monitory, które jako pierwsze na świecie mają podstawkę umożliwiającą ładowanie smartfonów i urządzeń mobilnych metodą bezprzewodową.

Dzięki takiemu rozwiązaniu na biurku nie trzeba już będzie walczyć z dodatkowymi przewodami. Taki pomysł docenią wszyscy użytkownicy, nie tylko gracze, aczkolwiek tylko ta ostatnia grupa doceni pełne możliwości nowych monitorów Samsunga.

Seria SE370 składać się będzie z dwóch urządzeń - 23,6" i 27", które oprócz przekątnej ekranu wyróżniać się będą jasnością. Maksymalna jasność w przypadku mniejszego monitora wynosić będzie 250 cd/m2, a w przypadku większego - 300 cd/m2. Oba urządzenia wyświetlają obraz o rozdzielczości Full HD przy zapewnieniu szerokiego kąta widzenia (178°), kontraście 1000:1 i czasu reakcji plamki wynoszącego 4ms. Te parametry sprawiają, że sprawdzą się one w najbardziej wymagających grach komputerowych.

d2y4kc4

Monitory wspierają ponadto technologię AMD FreeSync, która synchronizuję pracę karty graficznej i ekranu. Gracze ucieszą się również z dedykowanego trybu, który automatycznie dopasowuje ustawienia monitora do sceny w grze zapewniając odpowiednią jasność i kolorystykę obrazu. Nie zapomniano też o technologii zapobiegającej migotaniu obrazu. Monitory wyposażono w jedno złącze HDMI, 1 DP i 1 D-Sub.

Samsung nie zdradził jeszcze cen monitorów, ale prawdopodobnie więcej na ich temat dowiemy się podczas targów IFA.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Ostatnie szlify Intela przed Windows 10

d2y4kc4

Podziel się opinią

Share

d2y4kc4

d2y4kc4
Więcej tematów