Pierwsza kamera internetowa obsługująca standard HD

Pierwsza kamera internetowa obsługująca standard HD

Pierwsza kamera internetowa obsługująca standard HD
24.08.2009 12:15

Panoramiczny format obrazu jest dziś wszechobecny; znajdziemy go praktycznie w każdym nowym notebooku, monitorze czy płaskim telewizorze. Dział Microsoft Hardware w odpowiedzi na ten trend wprowadził na rynek urządzenie LifeCam Cinema - pierwszą kamerę internetową, która umożliwia rejestrację panoramicznego obrazu wideo za pomocą wbudowanego czujnika o rozdzielczości 720p.

„Rozpoczynając prawie rok temu prace nad kamerą LifeCam Cinema mieliśmy świadomość, że nowe wyświetlacze komputerowe są w większości panoramiczne i że najpopularniejsze serwisy społecznościowe umożliwiają umieszczanie na swoich stronach filmów wideo w formacie 16:9. co stanowiło dla nas inspirację” - powiedziała Karolina Sałas-Szlejter, PC Platform Business Manager w polskim oddziale Microsoft. „Jestem pewna że szerokokątna rejestracja obrazu w wysokiej rozdzielczości będzie zdobywać coraz większą popularność wśród użytkowników i w przyszłości stanie się obowiązującym standardem dla wszystkich kamer obecnych na rynku”.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Kamerę LifeCam Cinema opracowano, aby umożliwić użytkownikom nagrywanie filmów wideo w standardzie high definition (HD) zapewniającym znakomitą jakość obrazu oraz czysty dźwięk. Produkt Microsoftu pozwala nagrywać dobrej jakości filmy wideo również w nieoświetlonych wnętrzach. Utrzymując dużą szybkość odświeżania nawet przy słabym oświetleniu, kamera sprawia, że postacie wyglądają na dobrze oświetlone, a filmowany obraz zachowuje płynność.

Szeroki kąt rejestracji obrazu
LifeCam Cinema to jedyna obecnie komputerowa kamera internetowa - dla użytkowników indywidualnych - wyposażona we wbudowany czujnik obrazowy o rozdzielczości 720p, a który umożliwia nagrywanie filmów wideo w formacie 16:9. W kamerce zastosowano układ Auto Fokus, a także technologię ClearFrame firmy Microsoft, która umożliwia szybsze przetwarzanie obrazu, aby zapewnić generowanie płynnego obrazu wideo w dowolnej rozdzielczości. ClearFrame zapewnia także skuteczniejszą redukcję szumów, aby zmniejszyć ziarnistość obrazu i zapewnić właściwą ostrość filmu. Kąt widzenia kamery wynosi natomiast 74 stopnie.

Nowa kamera internetowa LifeCam i nowe słuchawki
Firma Microsoft poinformowała również o wprowadzeniu do oferty kamery internetowej LifeCam VX-80. z funkcją plug-and-play, umożliwiającej rejestrację czystego i wyraźnego obrazu wideo. Model ten jest rozwinięciem i kontynuacją najchętniej oferowanej przez punkty detaliczne w segmencie cenowym 70-99zł kamery LifeCam VX-700. Kolejną nowością w segmencie popularnym jest zestaw LifeChat LX-1000 - słuchawki zapewniające wysokiej jakości dźwięk wraz z mikrofonem redukującym powstałe szumy.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Ceny i dostępność
Modele LifeCam Cinema, LifeCam VX-800 i LifeChat LX-1000 pojawią się w sprzedaży we wrześniu, a ich sugerowana cena detaliczna będzie wynosić odpowiednio 299 PLN, 79 PLN i 69 PLN. Firma Microsoft udziela na kamerę LifeCam Cinema trzyletniej ograniczonej gwarancji na sprzęt, obowiązującej na całym świecie, natomiast na modele LifeCam VX-800 i LifeChat LX-1000 - dwuletniej ograniczonej gwarancji na sprzęt.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)