Panasonic PT-AT6000E - projektor Full HD 3D

Panasonic PT‑AT6000E - projektor Full HD 3D

Panasonic PT-AT6000E - projektor Full HD 3D
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.02.2013 14:17

Podczas Panasonic Convention w Nicei zaprezentowano projektor kina domowego Full HD 3D PT-AT6000E. Ma 2400 lm jasności, współczynnik kontrastu wynoszący 500 000:1 oraz funkcje 3D.

W opracowanym przez Panasonic Hollywood Laboratory modelu PT-AT6000. zastosowano lampę Red Rich Lamp o mocy 220 W w celu uzyskania intensywniejszej czerwieni. Nowa konstrukcja pryzmatu i soczewki o lepszej zbieżności pomaga uzyskać jasność o wartości 2400 lumenów. Oprócz większej jasności PT-AT6000E charakteryzuje się współczynnikiem kontrastu na poziomie 500 000:1.

PT-AT6000. jest lepszy niż poprzedni model - PT-AT5000E - ponieważ charakteryzuje się mniejszym przenikiem i generuje o 20% jaśniejsze obrazy. Co więcej, nowy 3D Motion Remaster koryguje nienaturalny ruch w 3D, który wynika z zastosowania systemu Active Shutter 3D. Technologia Active Shutter 3D polega na otwieraniu i zamykaniu przesłony na zmianę dla lewej i prawej soczewki, co powoduje powstawanie obrazów trójwymiarowych. Jednocześnie jednak istnieje niewielkie opóźnienie wynoszące 1/120 s między każdym okiem, co tworzy nienaturalną paralaksę. Aby rozwiązać ten problem, projektor interpoluje obraz, kompensując opóźnienie 1/120 s, więc ruch na obrazie 3D jest płynniejszy.

Funkcja 3. Viewing Monitor graficznie wskazuje na to, czy paralaksa obrazów 3D mieści się w bezpiecznym zakresie ustalonym przez komisję 3D Consortium, ponieważ wartość paralaksy różni się w zależności od rozmiaru ekranu. Przy użyciu funkcji 3D Viewing Monitor można również wyróżnić paralaksę dodatnią i ujemną na każdym obrazie. Funkcja 3D Picture Balance umożliwia wyświetlenie obok siebie obrazu dla prawego i lewego oka w celu uzgodnienia kolorów.

Funkcje Detail Clarity Processor 4 i Frame Creation 2 zoptymalizowano pod kątem obrazów trójwymiarowych. Dodatkowo funkcja Frame Creation 2 jest teraz dostępna podczas konwersji obrazu 2. na 3D. Oprócz świetnych funkcji 3D podczas wyświetlania obrazu trójwymiarowego można korzystać z korekcji zniekształceń trapezowych, przybliżania i oddalania oraz zarządzania kolorami.

Projektor wyposażono we wbudowany emiter podczerwieni o zasięgu 6 m, którego można używać z oryginalnymi okularami 3. firmy Panasonic - TY-EW3D3M - lub z okularami 3D na podczerwień innych firm, np. XpanD X104. Dostępny jest także opcjonalny emiter podczerwieni umożliwiający komunikację w odległości do 10 m. Opcjonalne okulary 3D firmy Panasonic TY-EW3D3M są kompatybilne z projektorem PT-AE6000E.

Dostępne są 2 ustawienia powiększenia soczewki i duży zakres przesunięć. PT-AT6000. może wyświetlać obrazy o przekątnej 120 cali z odległości od 3,6 do 7,2 m. Projektor można zamocować do sufitu lub ściany z regulacją w pionie w zakresie +/- 100% i w poziomie o +/- 26%.

W związku z tym, że większość filmów Blu-ray ma współczynnik kształtu obrazu (2.35:1. szerszy niż projektora (16:9), pamięć Intelligent Lens Memory firmy Panasonic automatycznie wykrywa i zmienia soczewkę oraz ogniskową w zależności od tego współczynnika. Funkcja korekcji gamma zamiast dziewięciu ma teraz piętnaście punktów. Używając trybu Split-Adjust, użytkownicy mogą zatrzymać wyświetlanie sceny i dostosować ustawienia, porównując obrazy obok siebie.

PT-AT6000. wyposażono w trzy gniazda wejściowe HDMI z funkcjami DeepColour i x.v. Colour do transmisji cyfrowej, a także dwa 12-woltowe wyzwalacze. Jeśli w kinie domowym użytkownika znajduje się sprzęt obsługujący system VIERA Link, projektor można podłączyć za pośrednictwem VIERA Link bez konieczności używania wielu pilotów zdalnego sterowania. Pilot dodawany do projektora ma podświetlenie.

Źródło: informacja prasowa, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)